Motor Yağı Lekesi Nasıl Çıkar

Blogolik Yazar tarafından 16 Ekim 2015 tarihinde yazılmıştır.

Motor Yağı Lekesi Nasıl Çıkar
En zor lekelerden biri olan yağ lekesi nasıl çıkar diye merak ediyorsanız konumuzu detaylıca okuyun. Çoğunlukta arabası olanların başına gelen bir durum olsa da mekanikle uğraşan bir çok kişinin başına gelebilir. Eğer yağ lekeleri üzerinize bulaştıysa çıkarmak istiyorsanız aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz.Çok sık başınıza gelebilecek bir durum olduğundan pratik yoldan nasıl temizlenir bilmenizde fayda var.Bu tür lekeleri çıkarmak için  ilk önce vazelini üstüne sürerek yağın çıkmasına yardımcı olacaktır. Yağ kumaştan ayrılırken ılık su ile yıkayarak tamamen yağdan eser kalmasını önlemiş olursunuz.

Bir başka yöntem ise diş fırçasını alın ve çamaşır deterjanı dökerek yağlı bölgeyi fırçalayın.Bu yapacağınız yöntem ile yağı içine emip kumaştan ayrılmasını sağlayacaksınız.Bu işlemi yaptıktan sonra deterjanlı suyla yıkanarak lekenin kökten çıkmasını sağlayabilirsiniz.

gelelim bir diğer yönteme bu yöntemde leke bulaşan kısıma un ve nişasta sürmeniz yağın elbiselerden ayrılmasına yardımcı olacaktır. Daha sonra lekenin üstünde yine diş fırçası ile sürterek temizleyebilirsiniz.

5 sene önce yazılmıştır.
"Motor Yağı Lekesi Nasıl Çıkar" bu yazı 16 Ekim 2015 tarihinde saat 01:38 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 100 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)