Mitsubishi Android tabanlı yeni araç içi bilgi-eğlence sistemlerini duyurdu

denizli tarafından 20 Mayıs 2015 tarihinde yazılmıştır.

Mitsubishi Electric Android tabanlı yeni FLEXConnect.IVI isimli araç içi bilgi-eğlence sistemlerini tanıttı.

Mitsubishi yeniliklere devam ediyor.İlerleyen günlerde de buna benzer yenilikler gelebilir.

Bir sene önce, Google’ın otomobiller için bilgi-eğlence sistemi ile akıllı telefonları entegre etmek için tasarlanan platformu Android Auto’yu kullanıma sunmuştu. Şuan birkaç dev otomobil üreticisinin yeni modellerinde kullanılan sistem ağır ağır popüler olmaya başlamışken bu akıma Mitsubishi firmasıda dahil oldu.

1

Mitsubishi Electric, bugün tamamıyla Android tabanlı üç değişik ekranlı araç içi FLEXConnect.IVI isimli sistemlerini tanıttı. Navigasyon kontrolu, medya oynatıcı ve abuhava kontrolü uyarlama modu bulunan sistemlerden biri 12.1 inç 1280 x 800 çözünürlüğe sahip. Şirketin Texas Instruments Jacinto firmasıyla ortaklaşa geliştirdiği FLEXConnect.IVI sistemi Multi-Window özelliği sayesinde aynı anda rastgele bir zorluk yaşamadan üç farklı uygulamayı kullanabilmenize olanak tanıyor. Direksiyon simidi üzerine yerleştirilebilen modelde 1920 x 720 piksel çözünürlüğünde 12.3 inç bir ekran bulunurken heads-up display modelinde ise 480 x 240 piksel çözünürlük bulunuyor.

Sistemin kurulacağı araç türleri ve tarihi ile ilgili Mitsubishi açıklama yapmadı. Ancak gelen haberler otomotiv sektöründe bu sistemin kullanımının bir sene veya daha fazla sürebileceğini söylüyor.

4 sene önce yazılmıştır.
"Mitsubishi Android tabanlı yeni araç içi bilgi-eğlence sistemlerini duyurdu" bu yazı 20 Mayıs 2015 tarihinde saat 17:07 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "denizli" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 67 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)