Mısır Vücudu Sıkılaştırır mı, Faydaları Neler?

Blogolik Yazar tarafından 29 Aralık 2017 tarihinde yazılmıştır.

Mısır Vücudu Sıkılaştırır mı, Faydaları Neler?

Mısır içerdiği C, B3,B5 ve B1 vitaminleri nedeniyle tam bir vitamin deposudur. Ayrıca içinde bulunan magnezyum ve fosfor nedeniyle mineral değeri yüksek bir besindir.

Faydaları Nelerdir?

Vücudun ihtiyacı olan lif miktarını karşıladığı biliniyor. Ayrıca kolesterolü ve kan şekerini dengelediği, kanser riskini azalttığı ve sindirim sistemine yardımcı olduğu bilinen faydaları arasındadır. Enerji veren bir besin olması nedeniyle vücudun stres seviyesini azaltıyor.

Cilde Faydaları Nelerdir?

Mısırın günlük 150-200 gram tüketilmesinin ciltteki siyah noktaları azaltarak, cildin pürüzsüz olmasını sağladığı belirtiliyor. Cilde taam anlamıyla faydalı olabilmesi için mısırın yüze sürülmesi değil, düzenli olarak tüketilmesi gerekiyor. Ayrıca düzenli olarak tüketilen mısırın kan dolaşımını düzenlediği ve kasları sıkılaştırdığı biliniyor.

2 sene önce yazılmıştır.
"Mısır Vücudu Sıkılaştırır mı, Faydaları Neler?" bu yazı 29 Aralık 2017 tarihinde saat 21:30 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 29 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)