Microsoft Word’de Arka Plana Nasıl Resim Eklenir?

Blogolik Yazar tarafından 10 Ekim 2016 tarihinde yazılmıştır.

Microsoft Word’de Arka Plana Nasıl Resim Eklenir?

Yazı yazmak için kullandığımız Word’de yazı yazmak dışında tablo oluşturabilir grafik ekleyebilir yazılarınıza resim ekleyebilirsiniz. O zaman Microsoft Word’de arka plana nasıl resim eklenir? Microsoft Word’de resim eklemenin iki yolu vardır. Bunlardan biri küçük resim eklemek diğeri dosyadan resim eklemektir. Yapmak istediğiniz işleme bağlı olarak resim ekleyebilirsiniz. Word’le birlikte gelen küçük resimler çalışmalarınızda anlattığınız konulara görsellik katarak anlamları güçlendirmek için kullanılır.

Biz şimdi arka plana resim ekleyeceğimiz için dosyadan resim ekleme işlemini öğreneceğiz. Word belgenize arka plan yapmak için ekle menüsünü kullanacağız. Ekle menüsünün çizimler kısmında resimler bölümüne tıklıyoruz açılan pencereden eklemek istediğiniz resmi bulmalısınız. Bu resim bilgisayarınızda olacağı gibi internete bağlanıp resim indirerek de yapabilirsiniz. Eklemek istediğiniz resmi bulduktan sonra üzerine çift tıklayın veya kopyala yapıştır seçeneği ile Word belgenize aktarın. Böylece resim Word belgenizde yer alacaktır. Eklediğiniz resmi Word belgenizin ne kadar alanını kaplamasını istiyorsanız ona göre boyutunu ve yönünü değiştirebilirsiniz. Bu işlemleri otomatik şekil ekleme ve düzeltme bölümünün boyut ve yön değiştirme alanında yapabilirsiniz. Resim araçları menüsüne tıklandığında seçenekler de bulunan değişiklikler ile farklı işlemler yapabilirsiniz. Bu işlemler resim kırpma, resme stil verme gibi işlemlerdir.

Resim eklendikten ve gerekli işlemler yapıldıktan sonra resim biçim bölümünden resmi arkaya gönder deyip an alta göndererek arka plan resmi yapmış olacaksınız.

4 sene önce yazılmıştır.
"Microsoft Word’de Arka Plana Nasıl Resim Eklenir?" bu yazı 10 Ekim 2016 tarihinde saat 23:27 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 309 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?





    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)