Microsoft Planner Nedir? Nasıl Kullanılır?

Blogolik Yazar tarafından 14 Ekim 2016 tarihinde yazılmıştır.

Microsoft Planner Nedir? Nasıl Kullanılır?

Microsoft’un benzeri farklı planlayıcılarla rekabet amacıyla çıkarmış olduğu Microsoft Planner bir projeleri yönetmek için kullanılabilen bir araçtır. Benzeri uygulamaları kullanmış olanlar Microsoft Planner’ı kullanmakta da zorluk çekmeyeceklerdir. Planner uygulaması Outlook, OneNote gibi diğer Microsoft Office programlarıyla entegre olarak da çalışabilmektedir. Office 365 hesabı olanların bu uygulamayı bir an önce denemesi tavsiye edilmektedir. Proje yönetimlerini Microsoft Planner ile yapmak, uygulamayı denemek isteyenlerin Office 365 hesabına giriş yaparak Microsoft Planner ücretsiz uygulamasını indirmesi gerekmektedir. İndirdikten sonra Microsoft Planner Nedir? Nasıl Kullanılır? gibi sorularınız ve araştırmalarınız olacaktır. Bunun cevabını aşağıda, yazının devamında bulacaksınız.

Planner uygulamasını açıp karşınıza çıkan ekrandan bir proje oluşturmaya, işlerinizi planlamaya başlayabilirsiniz. Uygulama oluşturulan projeler arasında geçişler yapılabilmesine de imkân tanıyor. Projeler parçalara ayrılarak farklı kişilere dağıtılabilmekte, istenirse proje teslim tarihi belirlenebilmekte, ekip üyeleriyle de paylaşılabilmekte. Zamandan tasarruf sağlayan uygulamada bütün bunlar birkaç tıklamayla yapılabilmektedir.

Microsoft Planner kullanmaya başladıktan sonra iş hayatınızda projelerinizin planlanmasında olumlu rol oynayacak, olumlu katkılarda bulunacaktır. İlk defa kullananlar uygulamaya girip görev kartlarını ekleyerek daha sonra detaylandırmaya, içini doldurmaya devam edebilmektedir. Online olarak kullanılan uygulama ile oluşturulan projeye dâhil edilen kişiler uygulama ekranından görülebilmekte, kimlerin projenin hangi aşamasında olduğu takip edilebilmektedir. Eğer henüz Office 365’e sahip değilseniz Planner uygulamasından yararlanabilmek için öncelikle Office 365 hesabı açmalısınız. Windows kullanıcıları Trello ve Asana gibi planlayıcı programlarla rekabet edebilen Microsoft Planner özelliğinin gelmesinden ve işlerini hızlandırmasından çok memnun görünüyorlar.

4 sene önce yazılmıştır.
"Microsoft Planner Nedir? Nasıl Kullanılır?" bu yazı 14 Ekim 2016 tarihinde saat 19:44 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 209 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)