Microsoft Edge Tarayıcı Ayarlarını Sıfırlama

Blogolik Yazar tarafından 23 Haziran 2016 tarihinde yazılmıştır.

Microsoft Edge Tarayıcı Ayarlarını Sıfırlama

Merhaba Microsoft edge ile yaşanan en büyük sorunlardan bir tanesi de tarayıcı ayarlarının sıfırlayamama olarak karşı karşıya kalmaktayız. Microsoftun en hızlı,güvenilir ve modern internet tarayıcısı olan Microsoft edge web sayfalarının açılmaması ya da aniden kapanması çerez hataları ve buna benzer gibi büyük sorunlarla karşlaşıyorsanız. Bilgisayarınızı fabrika ayarlarına döndürmeden de çok basit bir sade bir yolu var Bugün sizlere kısaca size bundan bahsedeceğim.

 

Başlamadan evvel yapacağımız ilk olarak yer imlerimiz, başlangıç sayfanız dahil tüm ayarlarınızın gideceğini erkenden belirteyim sonra pişman olacağınız bir işlem ve bilgi olmasını istemem.Dosya gezginini açınız ve görünüm sekmesinin alt tarafın da bulunan Gizli öğeleri işaret ediniz.

 

C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages Klasörü açın ve içinde ki tüm dosyaları CTRL+A kısayolunu kullanın hepsini işaretleyin ve siliniz.

En iyi eşleşme Bölümünde açılan Windows-Powersell uygulamasını ilk başta Yönetici-olarak çalıştır seçeneğini tıklayınız ve aktif hale gelmesini sağlayınız.

Komut bölümüne aşağıda yazılı bulunan komutu ile kısa ve kolay olarak da kopyala yapıştır ile giriş yapabilirsiniz.

Get-AppXPackage-Alluser-Name-Microsoft.MicrosoftEdge.I.Foreach(Add-AppxPackage-DisableDevelopmentMode-Register.’’

$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml” -Verbose}

Daha sonra Bu komuttan daha sonra sadece enter tuşuna basarak artık bu sorundan kurtulabilirsiniz.

 

4 sene önce yazılmıştır.
"Microsoft Edge Tarayıcı Ayarlarını Sıfırlama" bu yazı 23 Haziran 2016 tarihinde saat 12:50 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 505 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)