Messenger Nasıl Daha Hızlı Hale Getirilir? İşte Bu Güncellemeyle!

Blogolik Yazar tarafından 4 Mart 2020 tarihinde yazılmıştır.

Messenger’ı daha hızlı bir hale getirmek istiyorsanız size müjdemiz var. Uygulamaya bu doğrultuda önemli bir güncelleme çıktı.

Sosyal medya devi Facebook şimdilik sadece iOS’teki Messenger uygulamasını güncelledi. Project Lightspeed kapsamında baştan tasarlanan uygulama açıklamalara göre 2 kat daha hızlı çalışıyor. Şimdilik sadece iOS kullanıcılarına sunulan sıfırdan kodlanmış uygulamanın Android’e gelip gelmeyeceği bilinmiyor. Ayrıca 500 MB’ı aşan boyutu ile dikkat çeken uygulama artık tam 4 kat daha az yer işgal etmekte.

Bildiğiniz gibi Facebook, Hindistan gibi internet hızı düşük olan ülkeler için Lite projesini başlatmıştı. Daha az veri kullanan Lite uygulamaları düşük donanımlı telefonlarda çalışması ile de dikkat çekiyordu. Lite uygulamalarının tutmasının ardından dünya çapında indirime sunulan bu uygulamalar, ana uygulamaların şişmesinden dolayı daha fazla kullanılmaya başlamıştı.

Facebook, Lite uygulama yerine internet hızı ideal olan ülkelerde ana uygulamasının kullanımı için tam gaz devam edecek gibi görünüyor. Tabii, Lite uygulamaların da geliştirilmesi devam edilecek ancak öncelik ana uygulamalarda olacak. Bakalım ilerleyen süreçte ne gibi gelişmeler yaşanacak?

6 ay önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Messenger Nasıl Daha Hızlı Hale Getirilir? İşte Bu Güncellemeyle!" bu yazı 4 Mart 2020 tarihinde saat 22:21 sularında "Cep Telefonları" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 10 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)