Messenger İçin 360 Derece Desteği Artık Aktif!

Blogolik Yazar tarafından 4 Nisan 2018 tarihinde yazılmıştır.

Facebook Messenger uygulamasına bir süredir eklenmesi beklenen 360 Derece video özelliği artık resmen aktif hale geldi!

Facebook bundan birkaç ay önce Messenger üzerinden 4K çözünürlüklü fotoğrafların gönderilmesini mümkün kılmıştı. Şirket fotoğraf transferi konusunda Messenger kullanıcılarına yeni seçenekler sunmaya devam ediyor. Facebook Messenger 360 derece fotoğraf ve HD video transferi de gerçekleştirebilecek.

Kullanıcılar akıllı telefonlarının kamera uygulaması veya başka bir uygulama üzerinden çektikleri 360 derece fotoğrafları Messenger üzerinden diğer medya içeriklerini gönderdikleri şekilde arkadaşlarına iletebilecek. HD videoların transferi konusunda da aynı prosedür işliyor. HD videolarda doğrudan Haber Kaynağı veya başka bir Messenger sohbeti üzerinden de iletim yapılabiliyor artık.

Bildiğiniz üzere 360 derece fotoğraflar için daha önce kullanıcıların Facebook mobil uygulamasından çıkış yapması, bir kamera uygulamasını açması ve görüntüleri panorama modunda çekmesi gerekiyordu. Tüm bu adımlardan sonra Facebook uygulamasını tekrar açarak çektiğiniz görüntüyü yüklemeniz ile süreç tamamlanıyordu.

Facebook Messenger 360 derece fotoğraf gönderme özelliğini hem iOS hem de Android’de tüm kullanıcılarına sunuyor. HD video transferi ise şimdilik sadece ABD, Avustralya, Belçika, Birleşik Krallık, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Güney Kore, Hollanda, Hong Kong, İspanya, İsveç, İsviçre, Japonya, Kanada, Norveç, Romanya, Singapur ve Tayvan’da kullanılabilecek.

Facebook Messenger’ın bu özelliği sayesinde uygulama artık çok daha fonksiyonel bir hale bürünmüş oldu.

2 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Messenger İçin 360 Derece Desteği Artık Aktif!" bu yazı 4 Nisan 2018 tarihinde saat 19:30 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 21 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)