Mesajlaşma Uygulaması WhatsApp, Microsoft Store’dan Kaldırıldı

Blogolik Yazar tarafından 12 Ocak 2020 tarihinde yazılmıştır.

WhatsApp’ın Windows Phone için sunduğu desteği kesmesinden sonra şimdi de uygulama Microsoft Store üzerinden kaldırıldı.

Microsoft‘un mobil pazara girmesi ilk etapta herkesi heyecanlandırmıştı. Microsoft’ta aldığı kötü kararlar ile bilinen Steve Ballmer’ın ısrarları üzerine Nokia’nın mobil bölümü Microsoft tarafından satın alınmıştı. Buraya kadar her şey güzel gidiyordu. Microsoft, tercihini Android’den yana kullanmak yerine Windows Mobile adı verilen işletim sistemi kullanmayı tercih etmişti.

Windows Mobile kendi içerisinde gelişemediği gibi 3. parti uygulama geliştiricilerden de beklenen desteği alamamıştı. Facebook ve Twitter gibi popüler sosyal medya platformlarının uygulamalarına da destek gelmeyince Windows Mobile’ın fişi çekilmeye başlanmıştı.

Bu ay içerisinde güncelleme desteğini de tamamen sonlandıracak olan Microsoft, Windows Mobile’ı mezara gömdüğünün sinyallerini vermişti. Bugün o mezara bir toprak da WhatsApp cephesinden geldi. Popüler anlık mesajlaşma platformu bugün Microsoft Store’dan uygulamasını kaldırdı. Artık Windows Phone sahipleri WhatsApp’ı resmi olarak indiremeyecek. Bu açıkçası zaten beklenen bir durumdu.

8 ay önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Mesajlaşma Uygulaması WhatsApp, Microsoft Store’dan Kaldırıldı" bu yazı 12 Ocak 2020 tarihinde saat 09:18 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 5 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)