MediaTek’in 64 bit 8 Çekirdekli P10 Sistem Çipi

denizli tarafından 2 Haziran 2015 tarihinde yazılmıştır.

MediaTek’ten bir adım daha geldi.

MediaTek Helio P serisi sistem çiplerinin ilk temsilcisi olan ve orta üst ve üst sınıf mobil aletler hedef alınarak tasarlanmış, Helio P10 sistem çipini tanıttı.

2GHz gerçek 8 çekirdek bulunduran 64 bit mimariye sahip Cortex A53 işlemci ve 700MHz çift çekirdekli 64 bitlik  Mali T860 grafik işleme birimi bulunduran bu yeni nesil sistem çipi, aletlerde kullanılmaya bu sene sonlarına doğru başlanacak.

MediaTek Helio P serisinden önce piyasaya sürdüğü Helio serisini Mart ayında 8 çekirdekli ve her biri 2.2 GHz hızında olan X10 ile tanıtmış, geçtiğimiz ay ise ilk 10 çekirdekli sistem çipi olan X20’nin tanıtımını yapmıştı.

Bu çiplerin hemen peşinden gelen Helio P serisinin ilk temsilcisi olan Helio P10 ise 2GHz hızında 8 çekirdek Cortex A53 işlemcisi ve 700MHz hızında Mali T860 grafik işleme birimi ile ultra hassas ve geleneksel RGB sensörlerinden 2 kat daha fazla ışık yakalayabilen RWWB sensörlerini destekleyebiliyor. Bu sensörler sayesinde düşük ışık altında dahi daha gerçekçi renkler ve daha fazla ayrıntı yakalanabiliyor.

Kamera opsiyonlarınızı genişletmek dışında ses dosyaları için de ayrı bir ses birimine ihtiyaç duymadan yüksek kalitede ses kaydı ve oynatımına izin veren Helio P10, 110 dB ile -95 dB arasındaki değerleri destekliyor.

Saniyede 60 kare hızına kadar Full HD görüntü oynatımına olanak sağlayan çipler, MediaTek’in MiraVision 2.0 ekran teknolojisini kullanıyor.

5 sene önce yazılmıştır.
"MediaTek’in 64 bit 8 Çekirdekli P10 Sistem Çipi" bu yazı 2 Haziran 2015 tarihinde saat 19:02 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "denizli" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 65 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)