Maya İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Blogolik Yazar tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde yazılmıştır.

Maya İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Ekmek ve hamur işlerinden bildiğimiz maya, bu kez cilt bakımı için karşımıza çıkıyor. Yaş şekilde olan maya maske olarak yüze uygulanabilir. Bu maske çeşidi siyah nokta, sivilce gibi ciltte rahatsız edici şeylere karşı oldukça etkili bir yöntemdir. Aşırı kuru ya da aşırı yağlı ciltler için de uygun bir maske türüdür. Cildin yapısını dengeye sokan özelliklere sahiptir.

Uygulanması 

Hazırlamak için 1 kaşık yaş mayaya 10 damla limon suyu eklenir ve karıştırılır. Karışım tüm yüze ince bir tabaka oluşturacak şekilde sürülür. 15-20 dakika kadar beklettikten sonra bol ılık suyla yıkanır. Yüz kuruladıktan sonra cilt çok kuru gelirse nemlendirici kullanılabilir. Limon cildin güneş hassasiyetini artırdığı için bu maskeyi yaptıktan sonra güneşe çıkmamak gerekmektedir.

2 sene önce yazılmıştır.
"Maya İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?" bu yazı 27 Aralık 2017 tarihinde saat 00:56 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 31 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)