Mason Olmak İçin Ne Yapmalı

Blogolik Yazar tarafından 3 Mart 2016 tarihinde yazılmıştır.

Mason Olmak İçin Ne Yapmalı
Merhaba arkadaşlar merak edenler için ve nasıl olunur diye düşünenler için bizlerde ufak bir araştırma yaptık. Mason olmak çok zor ve belli başlı kuralları olan bir süreçtir. Mason olmak için değişken ve değişmez kurallar bulunmaktadır. Bunlar ne diye soracak olursanız işte mason olmak için değişmez 4 kural.

1- Yüce bir Yaradana inanmak. (Bu Yuce Yaradan, Allah, Buda, God vs… olabilir. Ona ne şekilde hitap ettiğiniz önemli değildir.)
2- Fakirler Mason olamaz. (Belli başlı en büyük şartlardan bir tanesidir. Masonluk genellikle zengin ve varlıklı kişilere teklif edilmektedir. Bu sayede ondan faydalanılmaktadır. O kişide masonluk sayesinde belirli mevkilere gelmektedir.)
3- Kadınlar Mason olamaz. (Bu inanca göre kadınlar kutsal oldukları için onların mason olması ve eğitime ihtiyaç duyması gereksizdir.)
4- En az 2 Masonun size kefil olması gerekir. (Tıpkı kredi çekerken olduğu gibi mason olurken de size kefil olması gereken kişilerin olması gerekmektedir. Size kefil olabilmesi için 2 kişi şarttı aranmaktadır. )

5 sene önce yazılmıştır.
"Mason Olmak İçin Ne Yapmalı" bu yazı 3 Mart 2016 tarihinde saat 01:06 sularında "Genel" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 186 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)