Makyaj Bazı Nedir? Nasıl Kullanılır?

Blogolik Yazar tarafından 18 Ekim 2017 tarihinde yazılmıştır.

Makyaj Bazı Nedir? Nasıl Kullanılır?

Makyaj, düzgün uygulanmadığı zaman hatalı ve ucuz görünebilir. Bunu önlemek için de daha profesyonel görünen ve kaliteli duran makyaj malzemeleri kullanmalı ve makyaj yaparken daha profesyonel uygulamalar yapmalısınız.

Makyajları Daha Kaliteli Gösteren Makyaj Bazı Nedir? Nasıl Kullanılır?

Makyaj malzemelerinin rengini tam vermesi, belirgin durması, daha kalıcı olması ve bu özellikler dolayısı ile daha profesyonel ve kaliteli durması için makyaj bazı kullanılır. Makyaj bazları genellikle günlük makyajlarda kullanılmaz fakat bazı markalar diğer makyaj bazları kadar zararlı olmayan türlerini de üretmiştir. Dilerseniz makyaja başlamadan önce cildinizi temizledikten sonra nemlendirici uygulaması yapın ve daha sonra makyaj bazınızı sünger ya da fırça ile cildinize uygulayın.

Makyajı sabitlemeye ve renkleri daha canlı göstermeye yarayan makyaj bazları, günlük makyajlarda cildin nefes almasını engellediği ve gözenekleri kapadığı için pek fazla kullanılmamalıdır. Oysaki profesyonel makyajlarda bu şekilde kullanılan makyaj bazları renkleri belirginleştirir. Yoğun pigmentasyon sağlar, makyajı sabitlemeye kullanılır.

Bu sebeple makyajların olduğundan kaliteli, profesyonel ve güzel görünmesi için makyaj bazları isterseniz kullanabileceğiniz ürünlerdir ve adı ‘primer’ olarak da bilinir fakat makyajların olmazsa olmazı değildirler. Bu yüzden kullanmazsanız da pek bir şey kaybetmezseniz, özellikle de günlük makyajlarda her ne kadar sabitleme gibi güzel yanları olsa da zararlı olarak kabul edilebilir ve ciltte bazı problemlere yol açabilir.

2 sene önce yazılmıştır.
"Makyaj Bazı Nedir? Nasıl Kullanılır?" bu yazı 18 Ekim 2017 tarihinde saat 02:03 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 45 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)