MAC’e Kolay Yoldan Fotoğraf Aktarmak

Blogolik Yazar tarafından 29 Haziran 2016 tarihinde yazılmıştır.

MAC’e Kolay Yoldan Fotoğraf Aktarmak

Bu makalemizde akıllı telefonunuzdan, dijital fotoğraf makinanızdan veya tabletinizden çektiğiniz fotoğrafları MAC bilgisayarınıza nasıl atabileceğinizi anlatacağız. Başka bir cihazda bulunan fotoğraflarınızı MAC bilgisayarınıza atmanın birçok yöntemi var. Bu yöntemleri MAC kullanıcıları tarafından en bilineni OS X işletim sisteminde yüklü bulunan iPhoto uygulamasıdır. Bu uygulama fotoğraflarınızın bulunduğu cihazınızdan aktarmak istediğiniz fotoğrafları MAC bilgisayarınızın kişisel kütüphanenize eklenmenizi sağlar. Bu uygulamanın dezavantajı ise aktarmak istediğiniz dosyaları kişisel kütüphaneniz haricinde bilgisayarınızda istediğiniz bir yere aktaramıyor olmanız.

Resim aktarma işlemini yapabileceğiniz diğer bir uygulama ise yine OS X işletim sisteminde yüklü bulunan Preview (Ön izleme) uygulaması. Bu uygulama iPhoto uygulamasından farklı olarak aktaracağınız fotoğrafları bilgisayarınızda nereye kaydetmek istediğinizi sormasıdır. Fotoğraf aktarmak için ilk önce fotoğraflarınızın bulunduğu cihazınızı bilgisayarınıza bağlayıp “Preview” uygulamasını çalıştırın. Uygulamanın “Dosya” menüsünden “[Cihazınızın Adı]’dan aktar menüsünü seçin.

Karşınıza çıkan pencerede aktarım yapacağınız cihazınızda yüklü olan fotoğraflar çıkacaktır. Bu fotoğraflardan bilgisayarınıza aktarmak istediğiniz fotoğrafları seçebilirsiniz. Eğer aktarım yapacağınız cihazınızdaki tüm fotoğrafları bilgisayarınıza aktarmak istiyorsanız “Tümünü Aktar” seçeneğini seçebilirsiniz. Aktarmak istediğiniz fotoğrafları belirledikten sonra sıra geldi son adıma. “Hedef Seç” butonuna tıklayarak dosyaları bilgisayarınıza kaydedeceğiniz yeri seçip “Tamam” butonuna bastığınızda aktarma işlemi başlayacaktır.

Yukarıda MAC’e Kolay Yoldan Fotoğraf Aktarmak İçin iki yöntem anlattık. iPhoto ile fotoğraflarınızı kişisel kütüphanenize ekleyebilir ya da Preview uygulamasıyla fotoğraflarınızı bilgisayarınızın istediğiniz klasörünüze aktarabilirsiniz.

 

4 sene önce yazılmıştır.
"MAC’e Kolay Yoldan Fotoğraf Aktarmak" bu yazı 29 Haziran 2016 tarihinde saat 13:06 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 74 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)