Live photo nasıl kullanılır?

Blogolik Yazar tarafından 16 Ekim 2016 tarihinde yazılmıştır.

Live photo nasıl kullanılır?

Çekim yapmak için çekim ekranının hemen üstündeki live seçeneğini seçin ve ‘live on’ olacaktır. Daha sonra fotoğrafınızı çekerseniz fotoğrafın üstüne bastığınızda oynatılmaya başlayacaktır. Bir nevi animasyon fotoğraf elde etmiş olursunuz.

Apple ile başlamış olsa da bu yazılım Android cihazlarda da kullanılabilmektedir. Androidlerde Camera MX uygulaması ile çalışan özelliğin, buradaki adı ‘live shot’ yani canlı çekim diye değişmektedir.

Bu uygulamalar sayesinde fotoğraf çektiğiniz sıradaki yaşamız olduğunuz anı, sevinci, heyecanı tekrar yaşamış gibi olursunuz. Fotoğraf karesinde olan diğer kişilerde de paylaşabilirsiniz.

Özel anlarınızı saklayan uygulama Android kullanıcılarında mevcut olmazsa play store üzerinden programı indirebilirler. Live photo ile çekilen resimlerin boyutu ortalama 4-5 MB civarındadır. Video kalitesi ise çok yüksek değildir. Kusursuz bir çekim için; çekilecek karenin tam karşısında olmalısınız ve çekim bitene kadar telefonu başka bir yöne kaydırmamalısınız.

Bu özelliği desteklemeyen cihazlarda normal fotoğraf gibi gözükecek olan anılarınızı canlandıran live photo’lar, duvar kağıdı olarak da kullanılabilir

4 sene önce yazılmıştır.
"Live photo nasıl kullanılır?" bu yazı 16 Ekim 2016 tarihinde saat 02:23 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 50 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)