LG V30 ThinQ Modeli Hakkında Yeni Gelişmeler Var

Blogolik Yazar tarafından 13 Nisan 2018 tarihinde yazılmıştır.

LG V30 ThinQ özellikleri ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. İşte cihaz ile ilgili yaşanan son gelişmeler…

LG V30S ThinQ’e oranla ekran tarafında kapsamlı bir değişiklik gözlenmiyor. LG V35 ThinQ’in ekranının 6 inç büyüklüğünde, QHD+OLED ekran olarak çıkacağı söyleniyor. Firma V30 serisini çıkardığında plastik OLED (POLED) panel ekleyerek ekran üzerinde küçük bir değişiklik yapmıştı fakat yeni modelde POLED ekran kullanılmayacağı görülüyor. Öyle ya da böyle ekranın yüzde 80’lik ekran-gövde oranı ile 18:9 en-boy oranında olacağı ve ‘FullVision’ olarak adlandırılan bütünsel ekran tasarımıyla geleceği kesin. Bunun yanında G7’de olduğu gibi ekran üzerinde çıkıntı da bulunmayacak.

LG G6 2017 yılının başlarında, daha büyük ekranına rağmen tek elle kullanımı kolaylaştıracak şekilde tasarlandığı sloganıyla piyasaya çıkmıştı. Benzer bir pazarlama stratejisini devam ettireceği görülen LG’nin, sıradışı renk üretimi ve avuç içine sığacak bütünsel ekran tasarımı üzerinde durduğu görülüyor. Aynı zamanda cihazın hafifliğine de vurgu yapan firma, zengin bir kullanımın hafif ve küçük boyutlu bir cihaz içerisine sığdırıldığı temasına ağırlık veriyor. V35 ThinQ ilk çıktığında Siyah ve Gri renklerde çıkacak.
Kameralar

LG V35 ThinQ modelinde de arka yüzde iki kamera bulunacak. 16 megapiksel çözünürlüğündeki kameraları ile V30S ThinQ’e oranla daha yüksek kapasiteye sahip olacak olan yeni model, kamera kurulumu itibariyle G7 ThinQ’le birebir aynı. Örneğin arka yüzdeki kamera kurulumu 16 megapiksel, cam lens, f/1.6 odak aralığına sahip, 10 bit HDR uyumluluğuna sahip. İkinci kamera ise 16 megapiksel sensör ve 107 derecelik görüş alanlı geniş açılı lenslere sahip.
Yapay Zeka

G7’de olduğu gibi LG, V35 ThinQ modelini de üstün zekalı cihaz olarak konumlandırıyor. Tabii bu başarıyı, telefonun alt bölgelerine kadar uyarlanan yapay zekanın bir sonucu olarak elde ediyor. Kamera parlaklığı özelliği (aynı zamanda yapay zeka kamerası ve Google Lens), bunun bir örneği olarak görülebilir. G7’de olduğu gibi kullanıcının daha az işlem yapmasını sağlayacak olan yapay zeka özellikleri, LG için bu modelde de önem taşıyor. Yapay zekanın hakim olduğu alanlar sesli asistan, kamera ve benzeri alanlar olarak değerlendiriliyor.
Ses

V serisinin Quad DAC özelliği nedeniyle ses konusu bu seride her zaman için önem taşımıştır. Örneğin V30 serisinde 32 bit Hi-Fi Quad DAC özelliği bulunuyordu. Bu özellik aynı şekilde V35 ThinQ’te, ESS Sabre 9228’le birlikte yer alacak. Aynı zamanda uzaktan ses algılama özelliği de V35 ThinQ’in temel fonksiyonları arasında bulunuyor. Buna göre yeni modelin 5.18 metreye kadar sahibinin sesini algılayabileceği belirtiliyor.

Bakalım LG bu iddialı yeni ürünü ile birlikte hedeflediği başarıya ulaşabilecek mi?

2 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"LG V30 ThinQ Modeli Hakkında Yeni Gelişmeler Var" bu yazı 13 Nisan 2018 tarihinde saat 15:06 sularında "Cep Telefonları" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 27 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)