Lezzetli Kek Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Blogolik Yazar tarafından 22 Kasım 2017 tarihinde yazılmıştır.

Lezzetli Kek Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Kek yapmanın en önemli noktaları fırın, yumurtayı çok iyi çırpmak ve kek de kullanılan malzemelerin hepsinin oda sıcaklığında olmasıdır. Fırının da kek yapımına başlamadan önce ısı ayarını yapmak gerekir. Bütün bunlara dikkat edilirse kekler harika olacaktır. Kekin güzel bir şekilde kabarmasında etkin rol oynayan malzemede şeker ve yumurtadır.

Kek Yapmaya Temel Malzemeyle Başlamak

Kek yapmadan önce kekin öncelikli malzemelerini bilmek gerekir. Bu malzemeler de; şeker, yumurta, sıvı yağ, süt, kabartma tozu, vanilin ce tabi ki olmazsa olmazı undur. Bu malzemelerle yapamayacağınız kek yoktur. Keklerin çeşitlerini arttırmak da sizin damak zevkinize kalmıştır. İçine taze meyveler, kuru meyveler, çeşitli baharatlar katarak da kekinizi zenginleştirmiş olursunuz.

3 sene önce yazılmıştır.
"Lezzetli Kek Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?" bu yazı 22 Kasım 2017 tarihinde saat 17:39 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 33 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)