Kürdün Meyhanesi Kitap Özeti

Blogolik Yazar tarafından 14 Şubat 2018 tarihinde yazılmıştır.

Fahir Aksoy’un yeni kitabı Kürdün Meyhanesi, başkent Ankara’da bir lokantada devamlı gelen müşterileri ile ve farklı insanların hikayeleriyle ünlü olmuş bir mekan. Lokantanın sahibi Kürt olduğu için Kürdün Meyhanesi olarak anılmaya başlamıştır. 1940’lı ve 1960’lı yılları arasında bugün tanıdığımız pek çok yazarın gençlik yıllarında lokantaya gelip gittiğini anlatıyor kitap. Şairler, eleştirmenler, müzisyenler, romancılar, ressamlar, gazeteciler, bilim adamları, tiyatrocular bunun yanı sıra işçiler, garsonlar, avukatlar, mühendisler, polisler gibi farklı farklı insanların buluştuğu günlük hayattaki davranışları, düşünceleri, duygularını yansıttığı ortak buluşma mekanı olmuştur. Bu farklılık hem o döneme ait sosyolojik unsurları görmemizi sağlıyor hem de toplumsal dokuyu hissetmemizi sağlıyor.

Fahir Aksoy’un kaleminden çıkma bu hikaye tadında olan kitapta lokantaya gelenlerin anıları arasında günümüz dünyasını da göreceksiniz. Maddi sıkıntılar çeken sanatçılar, arkadaşlıklar, kavgalar, devletin durumu, aşk ve bunların neticesinde kültürel değişimler ve yarına umutla bakan insanlar.

3 sene önce yazılmıştır.
"Kürdün Meyhanesi Kitap Özeti" bu yazı 14 Şubat 2018 tarihinde saat 22:34 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 59 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)