Kredi Skoru Nedir? Neden Önemli

Blogolik Yazar tarafından 3 Mart 2017 tarihinde yazılmıştır.

Kredi Skoru Nedir? Neden Önemli
Günümüzde bir çok ticari kuruluş, esnaf ve bireyler kredi almak için bankalara başvuruda bulunmaktadır. Kuruluş ve bireylerin bu talepleri bankalar tarafından değerlendirmeye alınmakta ve bu değerlendirmeler kredi puanlarına göre yapılmaktadır. Kredi puanınızın yüksek olması bankaların kredi imkanlarından faydalanma olasılığını oldukça arttırmaktadır.

KREDİ SKORU NEDİR?
Bireylerin bankalarla finansal geçmişlerine dayalı verilerin çeşitli değerlendirmelerden sonra ortaya çıkardıkları sayısal verilerdir. Ülkemizde bankalar ve diğer ticari kuruluşlar bireylerlerin finansal geçmişini KKB (Kredi Kayıt Bürosu)’den öğrenebilmektedir. Şöyle ki; bankalarla finansal geçmişiniz ne kadar temiz ise puanınız o kadar yüksek olacaktır. Daha önce kredi kullanmış ve düzenli bir şekilde ödemiş iseniz ya da kredi kartı kullanıyor ve ödemelerinizi düzenli,aksatmadan yapıyorsanız kredi notu yükseltme konusunda başarılı bir yoldasınız demektir.

PUANLAMA SİSTEMİ: 1-699 en riskli, 700-1099 orta riskli,1100-1499 az riskli,1500-1699 iyi,1700-1900 çok iyi.. şeklinde değerlendirilmektedir..

2 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Kredi Skoru Nedir? Neden Önemli" bu yazı 3 Mart 2017 tarihinde saat 16:44 sularında "Finans" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 42 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)