Kredi Notunu Kimler Kullanır?

Blogolik Yazar tarafından 22 Nisan 2016 tarihinde yazılmıştır.

Kredi Notunu Kimler Kullanır?

Son on yıllarda kredi kartı sahibi olanlar ve kredi çekenlerin sayısı bir hayli artmıştır. Borcunu zamanında ödemeyenlerin kara listeye düştüğü günler geride kalmış ve kredi risk raporu adı altında yeni bir kavram ortaya çıkmıştır. Kredi notunuza göre kredi çekip çekemeyeceğinizin belirlendiği bu sistem de, düzenli ödemeler yaptıysanız kredi notunuz yüksek, geç ödemeler ve icra takibi gibi durumlara düştüğünüzde ise, kredi notunuz düşük olacaktır.

Peki, kredi notunu kimler kullanır? Derseniz bunun cevabı, kredi kullanacak ve kredi kartı alacak herkes olacaktır. Herhangi bankaya kredi kartı başvurusu ya da kredi başvuru yapacaksanız, banka kredi notunuzu öğrenir ve kredi çekmeye uygun olup olmadığınızı kontrol eder. Eğer birçok krediniz varsa, üst limitinizi aşmayan tutarda kredi çekebilirsiniz. Mesela kredi notunuzu kırmızıya dönmüşse, risklisiniz demektir ve kredi verilmez. Ancak yeşil ise, gelirinizin el verdiği oranda kredi kullanabilirsiniz demektir. Bu şekilde iseniz sizde bankaya gitmeden alacağınız kredi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

 

3 sene önce yazılmıştır.
"Kredi Notunu Kimler Kullanır?" bu yazı 22 Nisan 2016 tarihinde saat 00:14 sularında "Finans,Haber" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 32 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)