Kredi Notu Neden Düşer?

Blogolik Yazar tarafından 19 Mart 2016 tarihinde yazılmıştır.

Kredi Notu Neden Düşer?

Günlük hayatta temel ihtiyaçlarımızın yanı sıra genel olarak nakit para, ev veya araç gibi ihtiyaçlarımızı karşılayabileceğimiz durumlar bulunmaktadır. Bu durumlarda bankalardan kredi veya kredi kartı taleplerinde bulunabilirsiniz. Bankaların başvurularını değerlendirme aşamalarında en çok dikkat ettiği nokta ise kredi notunuzdur. Kredi notunuzun yüksek olması, banka nezdinde güvenilir birisi olduğunuza işarettir. Yeterli kritere sahip olduğunuz zamanlar dilediğiniz miktarda kredi kullanma imkânınız bulunmaktadır. Hayatımızın her alanın da karşımıza çıkan kredi notu KKB tarafından belirlenen bir derecelendirmedir. Bu derecelendirme ile bankalar sizi hakkınızda öğrenmek istediği bilgileri değerlendirebilir.

Kimi zamanlar ise kredi ve kredi kartı taleplerimiz olumsuz olarak sonuçlanmaktadır. Sebebi ise kredi notunun düşük olmasıdır. Kredi notunun düşük olması istenilen tutarı alamamanız veya hiç alamamanız anlamına gelmektedir. Geçmiş dönemlerde yaşamış olduğunuz sıkıntılar sebebi ile kredi notunuz düşebilir.

Sizlerde kredi notunuzu düşürmemek ve düzenli ödeme için daha özenli olmalısınız. Bu sayede notunuz günden güne yükselecektir.

5 sene önce yazılmıştır.
"Kredi Notu Neden Düşer?" bu yazı 19 Mart 2016 tarihinde saat 15:58 sularında "Finans" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 65 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)