Kredi Notu Nasıl Artar

Blogolik Yazar tarafından 19 Mart 2016 tarihinde yazılmıştır.

Kredi Notu Nasıl Artar

Kredi notu bankalara olan borçlarınızın zamanında ödenmemesi gibi durumlarda, ödemelerinin aksamalı devam etmesi durumlarında ve icra – kanuni takip gibi durumlarda düşmektedir. KKB tarafından siciliniz kontrol altına alınarak yaptığınız ödemelerinizi değerlendirerek belli sayılar da oranlarla notunuzun hangi seviyede olduğunu belirlemektedir. Bankalar ile yaptığınız bütün alışverişleriniz ve ödemelerinizin neticesinde bu notlar şekillenmektedir. Özellikle kredi kartı ve krediniz var ise ödemeleri en az 90 gün üzerinde ise icra ve kanuni takiptesiniz demektedir. Bu durumda kredi notunuz yeni bir kredi alamayacağınız kadar düşmektedir.

Kredi notunuzun ne durumda olduğunuz görmek için isteyebileceğiniz rapor ile hem notunuzu öğrenebilir hem de hangi kredi kartına veya hangi bankaya kredi borcunuz olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca ödemeleriniz hakkında bilgi sahibi de olabilirsiniz. Kredi notunuzun düşük olması her zaman karşınıza olumsuz sonuçlar sunacaktır.

Sizlerde kredi notunuzu artırmak için.

1- Ödemelerinizi düzenli yapın.
2-Ödemelerinizi mümkün olduğunca gününden önce yatırın.
3-Kredi kartı kullanıyorsanız ekstre borçlarını kaçırmayın.
4-Ek hesabınız varsa faiz oluşmasına izin vermeyin hemen yatırın.

5 sene önce yazılmıştır.
"Kredi Notu Nasıl Artar" bu yazı 19 Mart 2016 tarihinde saat 16:02 sularında "Finans" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 60 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)