Kışın Cilt Bakımında Bilmeniz Gerekenler

Blogolik Yazar tarafından 2 Ocak 2018 tarihinde yazılmıştır.

Kışın Cilt Bakımında Bilmeniz Gerekenler
Kış aylarında cilt bakımının önemi çok fazladır. Soğuk havalarda kuruyan ve çatlayan ciltlere karşı doğru bir şekilde bakım yapılması gerekmektedir. Havaların soğumasıyla birlikte özellikle akne, sivilce ve sedef gibi cilt rahatsızlıkları artmaya başlamaktadır. Bu nedenle çevresel ve iklimsel etkenlere karşı çok dikkatli olunmalıdır. Yaz aylarında artan sıcakla birlikte nemli bir cilde sahip olur ve gözenekleriniz açılır. Yaz aylarından sonra kış aylarında bunun tam tersi yaşanır.

Bunun tam tersi olarak kış aylarında da gözenekler sıkılaşmaktadır. Yağ salgısı artarken aynı zamanda cildin kan akışı da yavaşlamaktadır. Beslenme bozukluğu, soğuk havaların etkisi ve benzer nedenlerden dolayı da cilt üzerinde solgunluk ve donukluk ortaya çıkmaktadır.

Kış aylarında cilt bakımına daha fazla önem vermelisiniz. İlk önce cildi ölü hücrelerden arındırmanız gerekiyor. Doğal meyve asitleri bu açıdan çok önemlidir. Bunun yanında cildin kurumaması ve canlı kalması için soğuk havalarda özel maske kürleri kullanılmalıdır. Daha pürüzsüz ve taze ciltler için nemlendiriciler kullanılmalı ve cildi korumalısınız. Bu şekilde kış boyu doğal ve taze bir cilde sahip olabilirsiniz.

2 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Kışın Cilt Bakımında Bilmeniz Gerekenler" bu yazı 2 Ocak 2018 tarihinde saat 01:05 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 21 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)