Kış Aylarının Vazgeçilmezi Kereviz ve Faydaları

Blogolik Yazar tarafından 21 Kasım 2017 tarihinde yazılmıştır.

Kış Aylarının Vazgeçilmezi Kereviz ve Faydaları

Oldukça düşük kalorili bir sebzedir. Maydanozla akrabalığı vardır. Ancak maydanoz gibi yaprak kısmı değil toprağın içinde kalan gövde kısmı sofralarımıza konuk olmaktadır. Kendine özgü bir aroması olan bu bitki salata, sulu yemek, portakallı çeşitleri ile sofralarda yerini almaktadır.

Faydaları 

İlk olarak K vitamini deposu olduğunu söylemek gereklidir. Kerevizin antioksidan gibi vücudu temizleyici özelliği de vardır. C vitamini yönünden de oldukça zengindir. Günlük C vitamini ihtiyacımızın yüzde on beşini tek başına karşılayabilir. Kolesterol hastalarına yemeleri önerilir, çünkü kerevizin kötü kolesterolü düşürme özelliği de vardır. Ayrıca kan dolaşımını düzenleyici bir sebze olan kereviz bu yönü ile tansiyon hastaları içinde tercih edilebilir bir sebzedir.

3 sene önce yazılmıştır.
"Kış Aylarının Vazgeçilmezi Kereviz ve Faydaları" bu yazı 21 Kasım 2017 tarihinde saat 17:37 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 36 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)