Kırmızı Örümcek Nedir?

Blogolik Yazar tarafından 27 Haziran 2017 tarihinde yazılmıştır.

Kırmızı Örümcek Nedir?

Kırmızı örümcekler, üzerinde çeşitli tüy ve dikenler bulunan, gözle zor görülebilecek canlılardır. Genellikle bahar aylarında faaliyet gösterip kışın pasif kalırlar. Bu örümceklerin yaşam alanı kiraz, armut, vişne gibi meyve ağaçları olup, bitkinin özü veya meyvesiyle beslenirler. Şekilleri ise armut veya yumurta biçiminde gözlenmektedir.

5 farklı kırmızı örümcek türü vardır;

Kahverengi Örümcek

Ağ yapamayan bir örümcek türüdür. Görünümü ise kahverengi-yeşil karışımıdır. Kış aylarını yumurta olarak geçirir ve baharın gelmesiyle beraber (Nisan ayı başları) yumurtalarından çıkarlar. Yılda 3 ila 4 döl verdiği bilinmektedir.

Akdiken Akarı

Yapraklara ağlar örerler. Kış aylarını ise döllenmiş dişi olarak geçirirler. Daha çok kış aylarını ağaç kabuklarının arasında geçirirler. Yılda 9 ila 10 döl verdiği bilinmektedir.

Yassı Akar

Koyu kırmızıdırlar. Sırtında diken biçiminde kısa kıllar bulunmaktadır. Yapraklara fazla ağ örmezler. Kış aylarını döllenmiş halde ağaçta geçirirler. Ağacın meyve tutmasını önleyen bir cinstir. Yılda 4 ila 5 döl verdiği bilinmektedir.

Avrupa Kırmızı Örümceği, İki Noktalı Kırmızı Örümcek…

 

3 sene önce yazılmıştır.
"Kırmızı Örümcek Nedir?" bu yazı 27 Haziran 2017 tarihinde saat 23:58 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 108 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)