Kirin 985’e Dair Önemli Gelişme

Blogolik Yazar tarafından 24 Mart 2019 tarihinde yazılmıştır.

Huawei markasının üzerinde çalıştığı Kirin 985 işlemciye dair detaylar belli oldu.

Kirin 980 belli konularda kullanıcıları tatmin etmiş olsa da, kısa süre içerisinde performans tarafında Exynos 9820 ve Snapdragon 855 gibi rakiplerinin gerisinde kaldı. Şimdi dikkatler Mate 30 serisine güç verecek Kirin 985 işlemcisine çevrildi. Gelen bilgiler Huawei’in bu işlemci ile rakiplerini geçeceği yönünde.

Kirin 985 neler sunacak?
Çinli kaynaklara göre Kirin985 Extreme UltraViolet (EUV) işlemiyle oluşturulan ilk işlemci olacak. TSMC dökümhanelerinde üretilecek bu işlemci bir kez daha 7nm üretim sürecine sahip olacak ancak EUV sayesinde %20 daha fazla transistör barındıracak. Bu nedenle işlemci 7+ nm şeklinde pazarlanacak.

Kirin985’te daha yüksek performans vaat eden ve saat hızları artırılmış çekirdekler göreceğiz. Ancak CPU ve GPU mimarisi büyük ölçüde aynı kalacaktır. Bu da pek çok kullanıcıyı memnun etmeyecektir.

1 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Kirin 985’e Dair Önemli Gelişme" bu yazı 24 Mart 2019 tarihinde saat 22:00 sularında "Cep Telefonları" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 9 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)