Kilo Aldırıcı İlaçlar

Blogolik Yazar tarafından 1 Eylül 2017 tarihinde yazılmıştır.

Kilo Aldırıcı İlaçlar

Kilo günümüz insanlarında baş edilmesi gereken bir durum haline gelmiştir. Kimileri hızlı kilo yakarken kimileri ise yavaş yakmaktadırlar. Bu kişinin metabolizmasına bağlı bir durumdur. Ancak belirli sebeplerle kilo almak isteyenler içinde elbette bazı çözümler vardır. Metabolizma hızı iyi olduğu için kilo alamayan ve ne kadar yese de kilosu değişmeyen kişiler için kilo aldırıcı ilaçlar vardır. Bu sayede ister spora başlayıp kas yapmak için kilo almak isteyin ya da vücudunuzun daha ideal bir yapıda olmasını isteyin bu ilaçları kullanabilirsiniz. Peki, bu ilaçlar nedir ve nasıl işe yarar?

Tıpta kullanılan bazı ilaçların kilo aldırdığı bilinmektedir. Örneğin insülin ya da bazı anti depresanlar insanlarda ciddi kilo artışına sebep olabilmektedir. Ayrıca kilo almak için kullanılan ilaçlardan en bilinenleri steroidler ve kortizonlardır. Bunların dışında iştah açıcı ilaçlar ve vitaminler de bulunmaktadır. Doktorlar tarafından da önerilebilen bu ilaçlar sayesinde ideal kilonuza kavuşabiliyorsunuz. Halk arasında bunun için kuyruk yağı da kullanılır. Sporcular için ise protein tozu önerilebilir. Ancak belirtelim ki ilaçla kilo almak pek önerilen bir durum değildir. Çünkü örneğin kilo alan antidepresanlar sonucu sürekli uyuma isteği ya da protein tozları sonucu sarkan yağ oluşumu görülebilmektedir. Eğer kilo almak gibi bir istediğiniz varsa öncelikle bir diyetisyen ya da doktora gidebilir ve ilaç tavsiyesi alabilir ya da kilo aldırıcı diyetler de uygulayabilirsiniz.

Zayıflıktan şikâyet eden erkekler ve kadınlar için piyasada iştah açıcı ve kilo aldırıcı ilaçlar bulunmaktadır. Bu sayede kilo almak isteyen kişiler bu ilaçlardan kullanarak ideal kilosuna kavuşabilir. Ancak yine de belirtelim ki alınan ilacın içeriğine iyice bakılmalı ve yan etki görüldüğünde doktora gidilmelidir. Ayrıca doktorlara danışarak da hangi ilacı alacağınıza karar verebilirsiniz.

3 sene önce yazılmıştır.
"Kilo Aldırıcı İlaçlar" bu yazı 1 Eylül 2017 tarihinde saat 11:08 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 101 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)