Kıl Dönmesi

Blogolik Yazar tarafından 14 Eylül 2016 tarihinde yazılmıştır.

Kıl Dönmesi

Genellikle 15-35 yaş aralığımız da kuyruk sokumu bölgemizin daha yumuşak olması nedeniyle %95 oranında kuyruk sokumunda ve nadiren de olsa göbek bölgesinde rastlanan ve erkekler arasında daha sık görülen, bayanlar arasında da zaman zaman rastlanan Plonidal Sinüs yani halk arasındaki sık kullandığımız tabiriyle kıl dönmesi,  anüs bölgesindeki hastalıklardan biridir. Ancak, yüzümüzde, koltuk altında ve bacaklarda epilasyon, tıraş veya ağda sonrası cilt dışına çıkamayıp cilt altında yanlamasına uzayan kılların oluşturduğu rahatsızlık kıl dönmesi değil kıl batmasıdır. Bu iki olay arasındaki farkı anlamamız ve halk arasında yanlış bilinen kıl dönmesi ile ilgili hatalı tarifi düzeltmemiz gerekmektedir.

Peki, nedir bu kıl dönmesi, %95 sıklıkla kuyruk sokumunda karşılaşılan bu hastalığın nedenleri, belirtileri, dikkat edilmesi gerekenler ve tedavi yöntemleri nedir. Şimdi bunları irdeleyelim. Sağlıklı bir insanın başında 120-240 bin arası saç teli bulunmaktadır. Bu saç telleri 10 yılda bir canlılığını yitirmekte ve dökülüp yerini yeni çıkacak saç tellerine bırakmaktadır. Dolayısıyla kafamızdaki saç tellerinin 70-80 tanesi her gün dökülmekte yerine yenileri çıkmaktadır. Dökülen bu saç telleri kişinin günlük vücut temizliğine dikkat etmemesi ve duş almamasından kaynaklı olarak veya ergonomik oturuş şekline dikkat etmeyerek dik oturmamasından kaynaklı ya da buna benzer hatalarından dolayı ensesinden kayarak kuyruk sokumu bölgesinde toplanmakta ve orada bir giriş deliği bulup cilt altına sızabilmektedirler.

3 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Kıl Dönmesi" bu yazı 14 Eylül 2016 tarihinde saat 11:41 sularında "Yaşam" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 39 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)