Kıl Dönmesi Kimlerde Olur ?

Blogolik Yazar tarafından 12 Eylül 2016 tarihinde yazılmıştır.

Kıl Dönmesi Kimlerde Olur ?

Vücudumuz, cilt altına giren bu kılları yabancı cisim olarak algılayıp etrafa zarar vermesin diye bir zar ile kaplamakta, bir kese oluşturup kesenin içinde hapsetmektedir. Daha sonra bu kese içine hapsedilen kılları yakmayı planlayan vücudumuz bir madde salgılamakta ancak yakma eylemi başarılı sonuçlanmadığı için salgılanan bu madde makat apselerine neden olmaktadır. İleride sağlığımızı tehdit edecek derecede bu doku hasarlarından korunmak için, kuyruk sokumu bölgemizde kılların girebileceği bir giriş deliği olup olmadığı aynı zamanda o bölgede bir şişlik olup olmadığının kontrol edilmesinde yarar vardır.

Hayatımızın herhangi bir döneminde böyle bir durumla karşılaştığımızda zaman kaybetmeden hemen bir doktor kontrolünü hedeflememiz gerekmektedir. Yapılması gereken ilk olay cilt altında biriken kılların vücudumuzdan çıkarılması gerekmektedir. Daha sonra ise o kıl yumağını saran vücudumuzun oluşturduğu zar da çıkarılmalıdır. Ardından o kılların vücudumuza girmesine neden olan giriş deliklerinin ortadan kaldırılması gerekmektedir. Günümüz koşullarında tıp sektöründe 40-50 değişik ameliyat tekniği geliştirilmiştir. Bu tekniklerden en çok da genel anestezi gerektirmediği için, pansuman, hastanede yatarak zaman kaybı oluşturmadığından ayrıca tekrarlama olasılığı düşük olması nedeniyle ve 8-10 dakika gibi çok kısa bir zamanda gerçekleştirildiğinden mikro sinüsektomi yöntemi en yaygın ameliyat tekniklerindendir.

3 sene önce yazılmıştır.
"Kıl Dönmesi Kimlerde Olur ?" bu yazı 12 Eylül 2016 tarihinde saat 11:41 sularında "Yaşam" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 41 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)