Kalori Diyeti

Blogolik Yazar tarafından 13 Temmuz 2017 tarihinde yazılmıştır.

Kalori Diyeti

              Artan kiloları nedeniyle çoğu kişi diyet programı araştırmalarına girmektedir. Bunun yanı sıra bazı kişiler yanlış diyet uygulayarak kilo kaybı yerine bazen daha fazla kilo alabilmektedirler. Bu nedenle öncelikle yapacağınız diyete karar vermeniz ve bu diyetin sizin için uygun olup olmadığını araştırmanız gerekmektedir. Sağlıksız bir şekilde verilen kilolar size rahatsızlık olarak geri dönmektedir. Bu nedenle kişiler halsiz düşmekte vücut sıvılarını kaybetmektedirler. Özellikle kilo kaybı yerine kas kaybı yaşayan bu kişiler kendilerini diyet sonrası oldukça halsiz hissetmektedirler.

Kilolarınızdan kolay bir şekilde kurtulmak için kalori miktarınızı iyi ayarlamanız gerekmektedir. Sağlıklı bir şekilde yağlanmalardan kurtulmanız ancak kalori yakmanız ile mümkündür. Gün içerisinde aldığınız kalori miktarını düşürerek kısa sürede zayıflayabilirsiniz. Genellikle göbek ve basen bölgesinde yağlanmalar görülmektedir. Bu nedenle özellikle bölgesel zayıflama ihtiyacı pek çok kişinin ortak sorunudur. Bölgesel zayıflamak için öncelikle gün içerisinde alacağınız kalori miktarını iyi ayarlamanız gerekmektedir. Örneğin 45-55 kilo arasında iseniz gün içerisinde 1200 kaloriden fazlasını almama özen göstermeniz gerekmektedir. Bunun yanı sıra eğer 56-69 kg ağırlığında iseniz günlük kalori miktarınız 1200-1500 arasında olmalıdır. Eğer kilonuz 80 ve üzeri ise gün içerisinde almanız gereken kalori miktarı 1800-2100 civarında olmalıdır.

 Kalori diyeti ile tüm yeme alışkanlıklarınızı değiştirebilirsiniz. Eğer dışarda yemek yemeyi seven biri iseniz öncelikle bu alışkanlığınızdan vazgeçmeniz gerekmektedir. Çünkü dışarıdaki gıdalarda ne kadar kalori olduğunu bilmeyebilirsiniz Kendi yemeklerinizi her zaman kendiniz hazırlayın. Böylece yemeğinizde yaklaşık ne kadar kalori olduğunu tahmin edebilirsiniz. Küçük porsiyonlar hazırlamaya özen göstererek kalori miktarını düşürebilirsiniz. Kalori yakımınım kolaylaştırmak için haftada en az iki defa saf protein içeren besinlerden faydalanmalısınız. Kalori yakımı için karbonhidratlı yiyeceklerden uzak durmanız gerekmektedir.

3 sene önce yazılmıştır.
"Kalori Diyeti" bu yazı 13 Temmuz 2017 tarihinde saat 01:31 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 68 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)