Kafa Derisi Kaşıntısına Bitkisel Çözümler

Blogolik Yazar tarafından 22 Aralık 2017 tarihinde yazılmıştır.

Kafa Derisi Kaşıntısına Bitkisel Çözümler

Herkesin başına gelen bir olaydır. Kullanmış olduğumuz şampuanlar veya yanlış kullandığımız bitkisel ilaçlar gibi şeyler, saçımıza zarar gelmesini sağlar. Oluşan zararlar arasında en çok görülenler kaşıntı ve kepeklerin artmasıdır. Kaşıntı kepeği ile beraberinde getirir. Bu yaşadığımız olay bizlerin canını epey bir sıkar. Tabii çözüm yolları da vardır.

1) Elma Sirkesi

Elma sirkesi, saç derilerinde kullanılan en etkili yöntemlerden birisidir. Kaşıntılarımızı dindirebilen ve cildimizdeki virüs veya mantar gibi, bakterilerinde oluşumunu engeller. Ayrıca vücudumuzun pH dengesini de kontrol altında tutar. Öncelikle saç derisini su ile yıkayın, ardından kurumasını bekleyin. Elma sirkesini su yardımı ile karıştırılarak sprey veya bir pamuk yardımı ile saç diplerine doğru uygulayabilirsiniz. 10-15 dakika yeterli olacaktır. Ardından bitkisel şampuanınız ile yıkayabilirsiniz.

2) Limon Suyu

Limon suyu, saçta oluşan kaşıntılar için iyi bir yöntemdir. Saç diplerinde oluşan kaşıntıyı ve kuruluğu engeller. Ayrıca C vitamini içerdiği için kepek sorununa etkili bir çözüm olur. Sadece saçımıza 5-10 dakika kadar masaj yaparak uyguluyoruz. Ardından ise bol su ile duruluyoruz, düzenli bir şekilde kullanıldığı taktirde iyi sonuçlar alabilirsiniz.

 

2 sene önce yazılmıştır.
"Kafa Derisi Kaşıntısına Bitkisel Çözümler" bu yazı 22 Aralık 2017 tarihinde saat 04:12 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 46 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)