Kablosuz Ağ Şifresi Kırma

Blogolik Yazar tarafından 14 Nisan 2016 tarihinde yazılmıştır.

Kablosuz Ağ Şifresi Kırma
Bir takım programlar yardımıyla kolayca şifreyi kırabilen hacklerın wi-fi adı görünmeyen ağa erişmesi mümkün değildir. Bu gizlemeye yönetimini yapabilmek için öncelikle modemin markasına bağlı olarak ilgili modem ara yüzüne girilmelidir.

Modem ara yüzü sayfasında kablosuz ağ bağlantıları kısmına gidilmelidir. Bazen bu isimler modem markasına göre farklılık gösterebilmektedir. Eğer yoksa benzeri isimli sekmelere tıklanabilir. Kablosuz ağ bağlantıları kısmına tıklandıktan sonra SSID Yayınlaması iptal edilmelidir. SSID yayınının kesilmesi artık kablosuz ağ bağlantınızın hiç kimse tarafından görülmemesi anlamına gelmektedir. Bu işlemlerden sonra artık ağınız gizlenmiştir. Ağı tanımlatmadığınız diğer cihazlarınızdan ise kablosuz ağ bilgilerinizi girerek manuel olarak gizlenmiş ağa bağlanabilirsiniz. Kablosuz ağ bağlantısı bu yöntemlerle daha güvenli daha getirildikten sonra bu güvenliğin sürdürülebilmesi için ağ bilgilerinin başkalarıyla paylaşılmaması gerekmektedir. Ayrıca eğer bu gizleme işlemi yapılmadıysa bilgisayarlardaki ve telefonlardaki özel bilgiler muhakkak şifrelenmeli ya da kaldırılmalıdır.

 

3 sene önce yazılmıştır.
"Kablosuz Ağ Şifresi Kırma" bu yazı 14 Nisan 2016 tarihinde saat 20:18 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 87 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)