Kablosuz Ağ Nasıl Daha Güvenli Hale Getirilir?

Blogolik Yazar tarafından 15 Nisan 2016 tarihinde yazılmıştır.

Kablosuz Ağ Nasıl Daha Güvenli Hale Getirilir?

Gerek evlerimizde gerekse çalışma ofislerimizde kablosuz ağlar ile internet erişimi sağlamaktayız. Kablolu internet kullanımının son derece nadir görüldüğü günümüzde kablosuz ağ erişimi oldukça yaygınlık kazanmıştır. Kablosuz ağ erişimi yaygınlık kazanırken güvenlik hususu bu noktada oldukça önemlidir. Nitekim her bir kablosuz internet ağının şifresi vardır. Ancak güvenlik açısından bazen bu şifreler yetersiz kalmaktadır. Bu noktada ilk önce şifreler daha güvenli hala getirilmelidir. Mesela, karşı taraf için tahmin edilmesi kolay şifreleme yapılmamalıdır.

Örneğin, ağ adı “İsmail” ise ağ şifresi “ismail123” olarak belirlenmemelidir. Hacker olmayan birisi bile bu tür şifreleri tahmin edebilir. Şifreleme de özel karakterler mümkün mertebe kullanılmalıdır. Diğer yandan ise şifreler ne kadar zor olursa olsun uzun zaman aynı şifre kullanılmamalıdır. Belirli periyotlarla bu şifreler değiştirilmelidir. Güvenlik tedbirlilerini arttırabilecek diğer bir yöntem ise kablosuz ağ adının gizlenmesidir. Günümüzde güçlü hacklerden ağımızı koruyabilecek en iyi yöntem olarak bu görülmektedir.

 

3 sene önce yazılmıştır.
"Kablosuz Ağ Nasıl Daha Güvenli Hale Getirilir?" bu yazı 15 Nisan 2016 tarihinde saat 20:17 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 48 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)