Jailbreak’li Cihazı Sıfırlama İşlemi Nasıl Yapılır?

Blogolik Yazar tarafından 14 Ekim 2016 tarihinde yazılmıştır.

Jailbreak’li Cihazı Sıfırlama İşlemi Nasıl Yapılır?

Jailbreak konusu Apple kullanıcılarının en çok merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Jailbreak işlemi artı ve eksi yönleri olan bir işlemdir.

İlk olarak Jailbreak’in ne olduğunu açıklayalım. Apple markasının İOS işletim sistemiyle çalışan cihazlarına tam kapsamlı çalışabilmesi için yapılan uygulamadır. Kısacası Jailbreak işlemi işletim sistemine root erişimi sağlamanız için kullanılan bir yöntemdir.

Jailbreak yaptığınız bir Apple cihazınız var ise ve sıfırlama işlemi yapmak istiyorsanız Jailbreak’li Cihazı Sıfırlama İşlemi Nasıl Yapılır? Yazımız da bu sorunuzun cevabını bulabilirsiniz.

* İlk olarak cihazınızın bir yedeğini mutlaka alın. iTunes ile yedek alabilmek için cihazınızı bilgisayara bağlayın ve çıkacak ekranda ‘Şimdi Yedekle’ seçeneğini seçin. iCloud ile yedek alabilmek için de cihazınızdaki ‘Ayarlar’ kısmına girerek ‘iCloud’ kısmından ‘Yedekleme Ayarları’ kısmını aktif edin.

* Cihazınızın şarj durumunun %20 üzerinde olduğunda emin olun. Güvenli olabilmesi açısından şarj durumunun %50 ve üzerinde olmasını tavsiye etmekteyiz.

* Jailbreak uygulanmış cihazınızdan Cydia uygulamasına girin. Uygulamanın en alt kısmında yer alan arama seçeneğini seçin ve ‘Cydia İmpactor’ yükleyin.

* Yüklediğiniz ‘Cydia İmpactor’ uygulamasına girin. ‘Delete all data and unjailbreak device’ seçeneğini seçin. İşlem biraz uzun sürebilmektedir, bekleyin.

* Uygulama işlemini bitirdikten sonrasında cihazınız yeniden başlatma yapacaktır. Jailbreak işlemlerinize ait tüm verilerin sıfırlanmasının ardından cihazınız sıfırlanmış olacak ve ilk kurulum ekranı açılacaktır.

*Sıfırlama işlemi tamamlandıktan sonrasında öncesinde aldığınız yedeği yedekleme yaptığınız uygulamalardan cihazınıza geri yükleme yapabilirsiniz.

4 sene önce yazılmıştır.
"Jailbreak’li Cihazı Sıfırlama İşlemi Nasıl Yapılır?" bu yazı 14 Ekim 2016 tarihinde saat 19:43 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 92 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)