iPhone’da Geri Almak İçin Salla Nedir?

Blogolik Yazar tarafından 24 Eylül 2016 tarihinde yazılmıştır.

iPhone’da Geri Almak İçin Salla Nedir?

Birbirinden farklı işlevsel özellikleri ile stabil bir kullanım sağlayan iOS işletim sisteminin birbirinden farklı kolay uygulanabilen özellikleri mevcuttur. Bu genel özelliklerin dışında çok bilinmeyen, arka planda kalan fakat oldukça işimize yarayabilecek birçok özellikler de vardır. Bu özelliklerden bir tanesi de yeri geldiğinde bizi büyük bir zahmetten kurtaran Geri Almak için Salla özelliğidir. Ne işe yaradığı hakkında bilgilendirme yapacak olursak bir mesajlaşma anında yazdığınız bir metini yanlışlıkla silerseniz aynı bilgisayarlarda bulunan ctrl+z fonksiyonu gibi istemeden yazdığınız yazıyı telefonu sallayarak geri alabilirsiniz.

 

Telefonu salladığınız esnada karşınıza “geri al” ve “vazgeç” seçenekleri çıkacak. Geri al butonuna dokunduğunuz takdirde yanlışlıkla sildiğiniz bir metni geri getirerek tekrar yazma gibi derdinizi ortadan kaldırabilirsiniz. Bu özelliği kullanmak istemeyenler için devre dışı bırakmak mevcuttur. Bu işlemi gerçekleştirmek için Ayarlar sekmesine giderek Erişilebilirlik seçeneğine dokunun. Açılan ekranda “Geri Almak için Salla” özelliğini devre dışı bırakabilirsiniz. Yine aynı şekilde bu özellikten faydalanmak istediğiniz takdirde aynı adımları uygulayarak özelliği kullanılabilir duruma getirebilirsiniz.

 

3 sene önce yazılmıştır.
"iPhone’da Geri Almak İçin Salla Nedir?" bu yazı 24 Eylül 2016 tarihinde saat 21:52 sularında "Cep Telefonları" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 217 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)