iPhone ve iPad’de Bölge Kısıtlaması Olan Oyun ve Uygulamalar Nasıl İndirilir ?

Blogolik Yazar tarafından 10 Ekim 2016 tarihinde yazılmıştır.

iPhone ve iPad’de Bölge Kısıtlaması Olan Oyun ve Uygulamalar Nasıl İndirilir ?

IOS işletim sistemine sahip olan iPhone ve iPad cihazlar üzerinden maalesef mağazada istediğimiz tüm uygulamalara ya da oyunlara erişim sağlayamıyoruz. Bunun sebebi ise indirmek istediğimiz uygulamanın veya oyunun ülkemizde kullanılamıyor olmasıdır. Bu gibi hatalarla karşılaştığınızda iPhone ve iPad’de bölge kısıtlaması olan oyun ve uygulamalar nasıl indirilir ? diye merak ediyorsanız elbette ki yapmanız gereken şey iPhone veya iPad’inizin ülke ayarlarını değiştirmek olacaktır. Ülke ayarlarını değiştirebilmeniz için bilgisayarınıza iTunes programını indirin ve kurun. Eğer daha önceden bilgisayarınızda iTunes yazılımını kullanıyorsanız hesabınızdan çıkış yapmanız gerekecek. Daha sonra ise iTunes aracılığıyla iPhone ülke değiştirme ya da iPad ülke değiştirme seçeneklerinden size uygun olan seçeneklerden birini seçerek App Store’a girin.

Sayfanın en altına geldiğinizde ise Ülkeyi Değiştir diye bir seçenekle karşılaşacaksınız. Bu seçeneğe tıklayarak başka bir ülkeye bağlanmanız gerekecek. En çok tercih edilen ülkeler ise Amerika ve Kanada. Bunlardan birini seçtikten sonra indirmek istediğiniz uygulamaya gidin ve indire tıklayın. Bu aşamada iTunes sizden Apple kimliğinizi isteyecek fakat var olan Apple kimliğinizle değil yeni oluşturduğunuz bir Apple kimliğiyle giriş yapın. Artık bölgenizde kullanılmayan oyun ve uygulamaların tadını yapacağınız bu basit işlemlerden sonra çıkarabilirsiniz. Eğer Amerika veya Kanada gibi ülkelere bağlanmanıza rağmen uygulamanızı hala indiremiyorsanız Yeni Zelanda’yı deneyin.

4 sene önce yazılmıştır.
"iPhone ve iPad’de Bölge Kısıtlaması Olan Oyun ve Uygulamalar Nasıl İndirilir ?" bu yazı 10 Ekim 2016 tarihinde saat 23:59 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 92 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)