iPhone Kısa Yoldan Hafıza Temizleme

Blogolik Yazar tarafından 26 Haziran 2017 tarihinde yazılmıştır.

iPhone Kısa Yoldan Hafıza Temizleme

İphone kullanıcıları telefonlarının düzenli bir şekilde kullandıkları zaman hiç bir sıkıntı ile karşılaşmazlar. iPhone cihazlarının en büyük sorunlarından bir tanesi hafıza problemleridir. Bu nedenle sürekli dolan hafızalarını silerek günlerinin bir kısımlarını bu işlemi yapmakla geçirebiliyorlar. İphone cihazlarının 16 GB sisteminden 64’den fazla hafıza sistemlerinin olduğu cihazlardır.

Eğer telefonunuz 16 GB’lik bir cihaz ise hafıza problemlerine çok sık rastlayabilirsiniz. Çünkü sınırlı sayıda bir alanınız bulunur. Bu gibi durumlarda acil olarak bir resim veya video çekmek istediğiniz zaman cihazınız içerisinde bulunan beğendiğiniz bir resmi veya videoyu silmek durumunda kalabiliyorsunuz. Bu işlemlerden kurtulmak için önbellek silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu sistem sayesinde cihazınız içerisinde bulunan çerezlerden kurtulabiliyorsunuz. Bu işlemler kullanıcılarına 1 GB’lik bir alanda sağlıyor.

Cihaz Hafızası Temizleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Cihazınız içerisinde bulunan ayarlar bölümüne giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonra genel bölümüne tıklamanız gerekiyor. Saklama Alanı – iCluod Kullanımı bölümünü seçerek saklama alanı bölümüne giriş yapmanız gerekiyor. Sonraki aşamada karşınıza gelen saklama alanı bölümünden alanı yönet sekmesine tıklamanız gerekiyor. Bu bölümde hangi uygulamanın cihazınız içerisinde ne kadar yer kapladığını kolaylıkla görebilirsiniz. Ve fazla yer kaplayan uygulamaları isteğiniz doğrultusunda silebilirsiniz.

Program İle Ön Bellek Silme İşlemi

Programın kurulum işlemini tamamladıktan sonra açma işlemine geçiliyor. Bu işlemden sonra iPhone cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın. Ardından “Macgo iPhone Cleaner” isimli programı iPhone cihazınızı görmesini beklemeniz gerekiyor. Karşınıza çıkan ekrandaki “Scan Your iPhone” isimli seçeneğine tıklama yaparak cihazınızda bulunan gereksiz önbellek dosyalarını bulabiliyorsunuz. Ekranda bulunan “Clean Your iPhone” seçeneğine tıkladıktan sonra önbellek temizleme işlemini başlatabilirsiniz. Temizlikte genel olarak 1 GB’lik dosya siliniyor. Cihaz içerisine az sayıda uygulama varsa az dosya silinir.

3 sene önce yazılmıştır.
"iPhone Kısa Yoldan Hafıza Temizleme" bu yazı 26 Haziran 2017 tarihinde saat 13:03 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 84 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)