İphone İçin Gizlilik Ayarları

Blogolik Yazar tarafından 21 Haziran 2016 tarihinde yazılmıştır.

İphone İçin Gizlilik Ayarları

Gizlilik herkes için önemli konudur. Bu yüzden bilgilerimizin gizli kalması için uğraşırız. Bu yüzden şimdi iPhone Sahipleri bu gizliliğin nasıl yapılacağına değineceğiz. Peki, “iPhone için Gizlilik Ayarları” nasıl yapılır. IPhone telefonunuzda gizlilik ayarlarını her bölüm için ayrı ayrı anlatacağız.

Öncellikle konum bilgisini gizlemekten bahsedelim. Bazı uygulamalar konumunuza ulaşabilir. Bu uygulamalardan biri de örneğin Facebook’tur. Yapmanız gereken “ ayarlar – gizlilik – konum servisleri” ‘ne girmek ve konum bilginize erişebilen uygulamaları bulup, bu uygulamaların konum bilgilerinizi ulaşmalarını engellemektir.

Fotoğraflar ve videolar çektiğinizde kameranız konum bilgilerini kaydeder bu yüzden gizlilikten endişe duyuyorsanız yapacağınız şey: Ayarlar – Gizlilik – Konum Servisleri – Kameradan Asla butonunu seçmek olacaktır. Bu sayede çektiğiniz video ve fotoğraflarda konum bilginiz olmayacaktır.

Diğer bir durum telefonunuzun kaybolması veya çalınması durumda yapacağınız ayarlardır. Bu sayede telefonunuz kaybolsa bile bile bulabilir. Ya da bilgilerinizi sildirebilirsiniz. Bunun için “iPhone’umu Bul” uygulamasıdır. Bu uygulamayla bilgilerinizi koruyabilirsiniz. İnternet tarayıcınızda çerezler ve arama geçmişinizi takip eden yardımcı özellikler vardır. Kapatmak için: Ayarlar – Safari – Takip Etme seçeneğini tıklamak ve takip etmeyi engellemek olacaktır.

Bunu haricinde güvenliğinizden endişe duyuyorsanız daha zor şifreler seçmeniz, konum servislerinden Apple cihazını takip eden reklamları kaldırabilirsiniz. Ayrıca internet uygulayıcılar işlemleri hızlandırmak için şifre gibi bilgilerinizi kaydeder. Ayarlar bölümüne girerek bunları engelleyebilirsiniz. Bunları uygulayarak daha güvenli ve gizli bir cihazınıza sahip olabilirsiniz.

4 sene önce yazılmıştır.
"İphone İçin Gizlilik Ayarları" bu yazı 21 Haziran 2016 tarihinde saat 23:17 sularında "Cep Telefonları" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 133 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)