İphone Hafıza Temizleme Nasıl Yapılır?

Blogolik Yazar tarafından 24 Eylül 2016 tarihinde yazılmıştır.

iPhone Hafıza Temizleme Nasıl Yapılır?

Bilindiği gizi iPhonelerin kendi hafızaları 16 GB olarak üretilmektedir. Böyle bir cihazda eğer kullanıcının harici bir belleği yoksa 16 GB’ın yetersiz olması normal bir sonuçtur. Bu konuda kullanıcılar tarafından iPhone bir çok eleştiri gitse de Apple üreticisi 16 GB hafızanın yeterli olduğunu video ve fotoğrafların Cloud uygulamasına yönlendirilerek hafızaların açılacağını belirtmiştir.

Video ve fotoğraflar başka alternatifler ile ne kadar yedeklenirse yedeklensin Android cihazların hafızaları 16 GB ile sınırlı kaldığı sürece depolama alanı yetersizliği sorunu devam edecektir. Bu nedenle iPhonelarda kullanılan uygulamalar belli bir süreden sonra cihazları şişirmektedir. Bu şişirme uygulamaların ortaya çıkardığı çerezler sayesinde olmaktadır. Bu durum karşısında kullanıcılar uygulamaları kaldırıp yeninden yükleseler de bu durum kullanıcılar için oldukça zahmetli bir iş haline gelmiştir. iPhone hafıza temizleme için kullanıcılar öncelikle iPhone bilgisayara bağlayarak itunes’i bilgisayar üzerinden açmalılar. Daha sonra itunes üzerinden iPhone simgesine tıklanır. Daha sonra şimdi yedekle seçeneği ile iPhone’un yedeği alınır. Yedekleme işlemi ile birlikte yedeklenen veriler yeniden yüklenerek iPhone’nin hafızası temizlenmiş olur.

2 sene önce yazılmıştır.
"İphone Hafıza Temizleme Nasıl Yapılır?" bu yazı 24 Eylül 2016 tarihinde saat 20:22 sularında "Cep Telefonları" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 110 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)