iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Blogolik Yazar tarafından 5 Haziran 2017 tarihinde yazılmıştır.

iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?
Günümüzde en çok ürünü satılan ve teknoloji alanında önde gelen firmalardan birisi de apple şirketidir. Bu şirketin üretiminin büyük bir bölümünü cep telefonu yani diğer adıyla İ Phone oluşturmaktadır. İlk olarak 9 Ocak 2007 tarihinde Steve Jobs tarafından açıklanan ve 29 Haziran 2007 tarihinde satışa sunulan İ Phone ilk nesil telefonlar her yıl telefon piyasasındaki konumunu güçlendirmiştir. Ayrıca ürün her sene geliştirilerek bir üst model olarak piyasaya sürülmektedir. 25 Eylül 2016 tarihinde İ Phone 7 son sürüm olarak satışa çıkmış ve dünya çapında yoğun ilgi görmüştür. Bu talebin sebeblerini üstün performans sunması, bu marka altında çıkan ürünlerin sağlam olması ve tüketiciye sağlanan garanti olarak sayabiliriz. Bu ürünlerin dağıtımını ise her ülkede farklı firmalar yapmaktadır.Dağıtım yapan bu firmalar aynı zamanda ürünün garantisini de üstlenmektedir. Türkiye de dağıtım ve garanti faaliyetlerini yürüten firmalar ise Genpa ve Kvk firmalarıdır.

İPHONE GARANTİ SORGULAMA NASIL YAPILIR?
İ Phone garanti sorgulaması için öncelikle kullanılan cihazın seri numarasının bilinmesi gerekir. Peki seri numarası nedir ve nasıl öğrenilir? Her insanın bir kimliği olduğu gibi her cihaz içinde o cihazı tanımlayan sadece o cihaza ait olan ve 14 haneden oluşan IMEI- Seri numarası vardır.

Seri numarası ile IMEI(International Mobile Equipment Identity)birbirine çok karıştırılan ama aslında aynı şey için kullanılan kelimelerdir. Cihazın Seri- IMEI numarasını cihazınızın Ayarlar-Genel-Hakkında bölümüne girip Seri numarası kısmından öğrenebilirsiniz. Seri numarasını öğrendikten sonra cihazınız hangi firmanın garanti kapsamındaysa o firmaya ait olan garanti sorgulama sayfasında seri numaranızı girerek cihazın garanti süresi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ek olarak Genpa ve Kvk şirketlerinin yanısıra Apple’ ın kendi ana sayfasından da garanti sorgulaması yapılabilmektedir.

3 sene önce yazılmıştır.
"iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?" bu yazı 5 Haziran 2017 tarihinde saat 23:55 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 95 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)