İOS’te Virüs Nasıl Bulunur?

Blogolik Yazar tarafından 27 Haziran 2016 tarihinde yazılmıştır.

İOS’te Virüs Nasıl Bulunur?

Apple Store’u kandırarak zararlı yazılımları uygulama mazağına yükleyen XcodeGhost yazılımı çini hackerlar tarafında Xcode yazılımına alternatif olarak geliştirilmiş ve zararlı yazılımlar içeren uygulamaları ile App Store’deki yerini almıştır. Apple bunu fark etmiş ardından hemen kaldırmıştır. Fakat XcodeGhost kullanarak geliştirilen zararlı yazılım içeren uygulamaları App Store’dan kaldırmadan indirme ihtimaliniz olabilir. İOS’te Virüs Nasıl Bulunur?

 

Bu olay için İOS uygulaması için virüs tarama uygulaması yayınladı. Xcode isimli uygulama İOS cihazlarda XcodeGhost olayını fark edilmeden uygulamaları taklit eden zararlı yazılım içeren uygulamaları yüklemişseniz bunları tespit ediyor ve ortadan kaldırıyor. Yazılın son derece teknolojik ve kullanımı basit İOS’te Virüs Nasıl Bulunur? Sorusunun cevabı Xcode yazılımı peki bu programı nasıl çalıştıracağız;

 

İOS cihazınızdaki safari uygulaması ile İOS XcodeGhost sayfası açın, açılan sayfada lacivert renkli bir indirme butonu yer alacak bu butona tıklayın Pangu Xcode uygulaması indirmeye başlamadan önce bir profil uyarısı çıkar Shenzhen Avaintel Technology isimli profili İOS cihazınız yükleyin Bu yüklendikten sonra safari tarayıcınıza geri dönün ve Pangu Xcode uygulamasını yükleyin ve sonrasında yükleme işlemi bitince ekrana Xcode İsimli bir uygulama yer alacaktır. Uygulamayı açın ve virüs taramasına başlayın.

 

Bu işlemler yapıldıktan sonra ve virüs taraması sonrasında cihazınıza XcodeGhost virüs bulaşmışsa yeşil onay işareti çıkacaktır. Virüs bulaşmamış ise İOs cihazınızı sıfırlamanızı ve üyelik şifrelerinizi değiştirmeniz faydalı olur.

4 sene önce yazılmıştır.
"İOS’te Virüs Nasıl Bulunur?" bu yazı 27 Haziran 2016 tarihinde saat 12:10 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 77 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)