iOS 13 Kullanım Oranlarıyla Dikkat Çekti

Blogolik Yazar tarafından 31 Ocak 2020 tarihinde yazılmıştır.

Açıklanan yeni verilere göre iOS 13 kullanım oranları beklentilerin üzerinde. İşte detaylar…

Apple‘ın güncellemeler ile geçtiğimiz haftalarda anca toparladığı işletim sistemi iOS 13, kullanım oranı ile bizleri şaşırtmayı başardı. App Store verileri ile ortaya çıkan kullanım oranı 27 Ocak 2020 itibariyle yüzde 77 gibi ciddi bir seviyeye ulaşmış durumda. iPhone 6 ve 6 Plus kullanıcılarının çoğunluğundan dolayı iOS 12 ise yüzde 17’lik bir kullanıma sahip. Diğer iOS sürümleri ise yüzde 6’lık bir seviyede.

Android cephesindeki Android 10 kullanım oranının yüzde 10 olduğu tahmin ediliyor. Google’ı yediye katlayan Apple, bunu iPhone SE gibi 2016 yılındaki telefonuna bile güncelleme sunmasına borçlu. Bildiğiniz gibi Apple, iPad ile bilgisayarları tarihe gömmek istiyordu. Ancak bu iOS ile pek mümkün değildi. Bu yüzden iPadOS adını verdiği işletim sistemini geliştirmişti.

iPadOS 13’ün kullanım oranı ise yüzde 79’a çıkmış durumda. iOS 12 sürümünü kullananlar ise yüzde 19’luk bir bölümü oluşturuyor. Daha eski sürümleri kullananlar ise yüzde 2 seviyesinde. Verilerin oldukça şaşırtıcı olduğunu söylemek mümkün.

8 ay önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"iOS 13 Kullanım Oranlarıyla Dikkat Çekti" bu yazı 31 Ocak 2020 tarihinde saat 10:00 sularında "Cep Telefonları" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 4 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)