iOS 13.5 Sürümü En Sonunda Yayınlandı

Blogolik Yazar tarafından 21 Mayıs 2020 tarihinde yazılmıştır.

Apple, iOS 13.5 yazılım sürümünü en sonunda resmen yayınladı. İşte konuya dair detaylar…

Covid-19 salgını günlük yaşantılarımızı önemli ölçüde etkilemiş durumda. Örneğin çoğu kapalı alanlarda(otobüs,market,hastahane vs.) artık maske takma gibi zorunluluklar getirildi. Ancak bu durum Face ID teknolojisini kullanan tüm iPhone kullanıcıları için büyük bir problem haline geldi. Bunun üzerine Apple, bir süredir üzerine çalıştığı iOS 13.5 sürümünü bugün nihayet yayınladı ve bu soruna geçici de olsa bir çözüm buldu.

Yeni gelen iOS 13.5 güncellemesini cihazlarınıza yükledikten sonra, iPhone ve iPad cihazlarınızın kilit açma sistemi, Face ID yokmuş gibi çalışacaktır. Yani bu sistem, siz kilit ekranında olduğunuz zaman maskeyi otomatik olarak algılayacak ve sizi parola arayüzüne yönlendirecektir. Aynı sistem Face ID‘nin diğer kullanımları için de uygulanacak. Örneğin, ödeme yapmak isterseniz kimlik doğrulaması bir kod kullanılarak gerçekleştirilecektir.

Bildiğiniz üzere Apple ve Google, Covid-19 hasta maruziyeti raporlama sistemi geliştirmek için ortak bir proje başlattı. Söz verildiği gibi Apple, iOS 13.5 ile birlikte bu sistem API‘yi de yayınladı. Bu yenilik, COVİD-19 virüsüne yakalanan bir kişinin temas ettiği kişiler ile tespitini kolaylaştıracak. Ancak bu tespitin sağlanması için temas eden kişinin de bu uygulamayı aktif etmesi gerekecektir. Bu hususun altını çizmekte yarar var.

6 ay önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"iOS 13.5 Sürümü En Sonunda Yayınlandı" bu yazı 21 Mayıs 2020 tarihinde saat 22:36 sularında "Cep Telefonları" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 5 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)