Intel Dizüstü Bilgisayar Alanına Yeni Teknolojiler Dahil Ediyor

Blogolik Yazar tarafından 25 Nisan 2018 tarihinde yazılmıştır.

Intel, dizüstü bilgisayarlar için daha performanslı, teknolojik işlemciler geliştiriyor. Yeni nesil bu Atom işlemciler çok az güç tüketip çok iyi performans sunacak.

Intel’den sızan bilgilere göre yeni Atom işlemcisi üretimine hazır. Yeni Intel Atom işlemciler, öncülerinden bile daha düşük enerji tüketecek bir yapı ile geliştiriliyor. Intel, yeni Atom işlemcilerinde 10 nm’lik bir üretim mimarisi ile geliştirilecek. Üstelik işlemci, öncülerine göre ciddi anlamda yüksek performans sunacak.

Tremont kod isimli işlemci, Goldmont Plus’un yerini alacak. Goldmunt Plus 14 nm’lik bir mimari ile üretiliyordu ve olması gerekenden fazla enerji tüketiyordu. Yeni mimari; CLWB, GFNI (SSE-temelli), ENCLV gibi teknolojilerle donatılacak. Bu teknolojiler dizüstü bilgisayarınızın daha hızlı, daha az ısınan ve daha güvenilir bir ürün hale gelmesini sağlayacak.

2 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Intel Dizüstü Bilgisayar Alanına Yeni Teknolojiler Dahil Ediyor" bu yazı 25 Nisan 2018 tarihinde saat 15:50 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 45 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)