Instagram Geri Bildirim Özelliği Deaktif Hale Getirildi

Blogolik Yazar tarafından 17 Haziran 2018 tarihinde yazılmıştır.

Popüler sosyal medya araçlarından Instagram’da yer alan geri bildirim özelliği kapatıldı.

Instagram Hikayeler’de ekran görüntüsü alındığında, Hikayeyi yayınlayan kullanıcılara bildirim göndermeye başlayan Instagram bu özelliği yayından kaldırmaya karar verdi. Aslına bakarsanız bu özellik uzun zamandır Instagram çatısı altında bulunmaktaydı ve kaldırılması sürpriz oldu.

Artık Hikayeler’de ekran görüntüsü alındığında Hikaye’nin sahibine bildirim gönderilmeyecek. Bu durum bazı kullanıcılarının canını sıkabilir diye düşünüyoruz. Sonuç olarak paylaştığınız bir fotoğrafın kimin eline geçip geçmediğini bilmek hakkınızdır diye düşünüyorum.

Test sürecini sonlandıran şirket, bu yeni kararına dair detaylı bir açıklama yapmadı. Instagram’ın test süreci kapsamında yavaş ve kademeli olarak kullanıcılara açtığı bu özellik, Türkiye’de bir çok kullanıcının karşısına çıkmıştı.

Bu arada özelliğin kademeli olarak kullanıcılara açılmasından dolayı bazı kullanıcıların bu özelliğe hiç erişmediğini de belirtmek isteriz. Bu özelliği hiç kullanamayan kullanıcıların bu durumdan pek etkileneceğini sanmıyorum.

Daha öncesinde Instagram test sürecinde, ekran görüntüsü alınan kullanıcıları uyarmanın yanı sıra, ekran görüntüsü alan kullanıcılar için de bir uyarı yayınlamıştı. Her iki tarafta bu bildirimi bilerek hareket ediyordu. Neden Istagram’ın bu özelliği kaldırdığı bilinmiyor ancak geçici bir durum söz konusu olabilir. Veyahut gizlilik ilkeleri nedeniyle de alınmış bir karar olabilir diye düşünüyoruz. Bakalım Instagram gerekçeyle ilgili bir açıklama yapacak mı?

2 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Instagram Geri Bildirim Özelliği Deaktif Hale Getirildi" bu yazı 17 Haziran 2018 tarihinde saat 16:33 sularında "Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 10 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)