iCloud’da Saklanan Fotoğrafları ve Tüm Verileri Nasıl Silersiniz?

Blogolik Yazar tarafından 29 Haziran 2016 tarihinde yazılmıştır.

iCloud’da Saklanan Fotoğrafları ve Tüm Verileri Nasıl Silersiniz?

İphone işletim sisteminin kulandığı bulut sistemi olan icloud telefonunuzdaki hemen hemen tüm bilgileri internet üzerinde saklayarak güvenli bir şekilde telefonumuzun hafızasını kullanmadan bilgilerimizi kullanmaya yarayan sistem.

Çeşitli sebeplerden icluod da sakladığımız bilgileri silme isteği duyabiliriz. Bunu yapmanın bilinen iki yolu var şimdi okuyacağınız yazıda iCloud’da Saklanan Fotoğrafları ve Tüm Verileri Nasıl Silersiniz? Sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

 IOS cihazını kullanarak silme

İcloud’daki verileri silmenin en kolay yolu elbette IOS cihazınızdan işlemi gerçekleştirmektir. IOS cihazınızdan verileriniz silmek için sırasıyla. Ayarlar- Icoud depolamayı yönet yolunu izleyerek. Dokümanlar ve veri sayfasında sayfa sonunda göreceğiniz Tümünü Göster e dokunduğumuzda icluod hesabınıza veri eşlemesi yapan uygulamalarınızla karşılaşacaksınız. Ne yazık ki henüz tümünü seçme imkanı sağlamayan yöntem uygulamalara tek tek dokunarak düzenle-tümünü sil yolunu izleyerek silmek istediğiniz verilerin tüm kaydettiklerini silebilirsiniz. Bu işlem ile eş zamanlı olarak tüm bağlı cihazlarda aynı anda gerçekleşecektir. Ancak bu verilere bir daha ulaşamayacaksınız.

 İcloud ile bilgisayar kullanarak silme

Bilgisayar kullanarak silme yönteminde ise icloud hesabınızdaki verileri icloda giriş yaptıktan sonra icloud denetim masasını kullanarak. Ana ekranda saklama alanına tıkladığınızda İOS cihazlarda olduğu gibi alanı yöneticisi seçiyoruz. Solda veri ve dokümanları sil butonuna tıklıyoruz ve silme işlemini başlatıyoruz. Yine IOS cihazlarda olduğu gibi işlemi tüm verilere tek tek uyguluyoruz.

 

4 sene önce yazılmıştır.
"iCloud’da Saklanan Fotoğrafları ve Tüm Verileri Nasıl Silersiniz?" bu yazı 29 Haziran 2016 tarihinde saat 13:04 sularında "Faydalı Bilgiler,Teknoloji" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 159 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)