Iban Numarası Sorgulama

Blogolik Yazar tarafından 25 Eylül 2016 tarihinde yazılmıştır.

Iban Numarası Sorgulama
Iban numarası kullanılmadığında, hesap numaraları belirli bir standarda göre belirlenmediği için hatalar yaşanabilmektedir. Burada asıl amaç hızlı ve hatasız para aktarımı sağlanmasıdır. Yanlış bir hesap numarasına para gönderilmesi sonucunda paranın geri alınma süreci uzun ve maliyetli olmaktadır. Ancak Iban ile banka hesap numaraları belirli standartla güvence altına alınmıştır. Türkiye’de Iban 1 Eylül 2005 tarihinden itibaren kullanılmaya başlanmıştır. Bununla birlikte yurt dışı para alma ve gönderme işlemlerinin en az sorunla halledilmesi hedeflenmiştir. 1 Ocak 2010 tarihinden itibaren ise Iban kullanımı zorunlu hale getirilmiştir.

Kredi kartlarına Iban numarası verilmediğinden kredi kartı ile yapılan ödemelerde Iban numarası kullanılmamaktadır. Sizlerde şubeye giderek Iban numarası öğrenmek yerine kartlarınızı kontrol edebilirsiniz. Şimdi birçok kartın üzerinde Iban numarası bulunmaktadır. Ya da İnternet bankacılığı tercih ederek çok daha kısa bir sürede öğrenebilirsiniz.

3 sene önce yazılmıştır.
"Iban Numarası Sorgulama" bu yazı 25 Eylül 2016 tarihinde saat 12:50 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 52 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)