Hyaluronik Asidin Faydaları Nelerdir?

Blogolik Yazar tarafından 24 Ekim 2016 tarihinde yazılmıştır.

Hyaluronik Asidin Faydaları Nelerdir?

Hyaluronik asit vücudumuzun doku sisteminde yer alan hayati birçok fonksiyonun yerine getirilmesinde görevli bir asittir. Bu faydalı asidin birçok faydası vardır. Peki, Hyaluronik asidin faydaları nelerdir?

Hyaluronik asit öncelikle cilt hücreleri üzerinde nüfuz ederek cildin dinç ve kırışıksız kalmasına yardımcı olur. Hyaluronik asit ‘in nemlendirici kremlerin içeriğinde yer almasının nedeni bu asidin su tutma ve cildi nemlendirici özelliğinin olmasından kaynaklanmaktadır. Cildin pürüzsüz olmasını sağlayan Hyaluronik asit aynı zamanda akne izlerini önleme konusunda da faydaları bulunmaktadır. Cilt hücrelerine zindelik verdiğinden cilt hücrelerinin yaşlanmasına ve hasar almasına engel olduğu için kişinin genç görünmesini sağlamaktadır. Cilt içerisinde bulunan kollajen dokularını desteklediğinden cildin esnekliğinin artmasına neden olmaktadır. Ciltle meydana gelen yaraların erken kapanmasına neden olmaktadır.

Hyaluronik asit hücrelerin bölünme hızını arttırarak sağlıklı hücre sayısını arttırmaktadır. Bu da diri ve sağlam görünüşlü ciltlerin varlığını ortaya çıkarmaktadır. Hyaluronik asit ‘in bir başka faydası da göz sağlığına olan faydasıdır. Kişililerin görme yetilerini güçlendiren bu asit sayesinde gözlerin görme hücreleri yenilenmektedir. Göz hastalıklarının dışında ramotoid, astrid ve osteportrid tedavisinde de kullanılarak bu hastalıkları önlemede büyük bir etkiye sahiptir. Ciltteki canlılığı arttırmak için bazı kişiler çeşitli serum ve ilaçlar kullanmaktadır. Bu geçici bir fayda sağlayabilir ancak bazı durumlarda ters etki yaratabilmektedir.

4 sene önce yazılmıştır.
"Hyaluronik Asidin Faydaları Nelerdir?" bu yazı 24 Ekim 2016 tarihinde saat 23:23 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 61 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)