Huawei Varsayılan Uygulama Sistemini Değiştiriyor

Blogolik Yazar tarafından 8 Şubat 2020 tarihinde yazılmıştır.

Huawei şirketi yeni akıllı telefonlarında farklı bir ön yüklü uygulama sistemi sunarak Google servislerinin olmayışının eksikliğini gidermeye çalışacak.

Son zamanlarda Google’sız bir dünyaya itilen Huawei, bu durum karşısında farklı farklı alternatifler geliştiriyor. Daha öncesinde kendi işletim sistemini hazırlayan şirket, geçtiğimiz günlerde de Xiaomi, Vivo ve OPPO ile beraber yeni bir uygulama mağazası yapmaya karar vermişti. Tüm bunların yanı sıra ipleri sağlam kayaya bağlamak isteyen Huawei, önümüzde ki günlerde satışa sunacağı akıllı telefonlar da Android’de en popüler olan 70 uygulama ve oyunu aktif hale getirecek.

Yüklü gelecek uygulamaların bölgeye göre değişeceğini, trendlerin de takip edileceğini söyleyen rapor da, 26 Mart’ta tanıtılacak olan P40 serisinde bu sistemin uygulanacağı belirtildi. Aynı zaman da kaynaklar mevcut yaptırımların bir kısmının hala yürürlülükte olması sebebi ile; Whatsapp, Facebook, İnstagram ve Messenger gibi uygulamaların kullanımında sıkıntı çıkacağı ve bu 70 uygulama arasında bulunmayacağını belirtiyor. Bakalım ilerleyen süreçte neler olacak?

10 ay önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Huawei Varsayılan Uygulama Sistemini Değiştiriyor" bu yazı 8 Şubat 2020 tarihinde saat 12:16 sularında "Cep Telefonları" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 7 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)