Huawei Search Resmi Olarak Tanıtıldı

Blogolik Yazar tarafından 20 Mayıs 2020 tarihinde yazılmıştır.

Huawei şirketi bir süredir üzerinde sıkı olarak çalıştığı Huawei Search uygulamasını tanıttı.

Huawei ve Google arasında yaşananlardan sonra Google servislerinin Huawei telefonlarda kullanımı yasaklanmıştı. Bunun üzerine Huawei kendi, işletim sistemi HarmonyOS ile karşımıza çıktı ama bunun da içinin boş olduğunu; ya da içinin hemen doldurulamayacağını kısa süre içinde öğrenmiş olduk. Huawei bugün kendi arama motoru Huawei Search tanıtımı yaparak Google Play Store için alternatif oluşturmaya çalıştı.

Google ve Huawei birlikte çalışmıyor gibi görünseler de biz bu işten hiçbir şey anlamadık zira Huawei’nin yeni arama motoruna Google uygulamalarını yazdığınızda bırakın link bulmayı direkt olarak programı indirme seçeneği ortaya çıkıyor. Bu da arama motoru gibi değil de sanki bir Play Store izlenimi oluşturuyor.

Huawei bu arama motorunu Şubat ayından beri test ettiğini zaten daha önceden bizlere duyurmuştu ve Petal Search adındaki uygulama da bugün Huawei Search olarak resmen karşımıza çıkmış durumda. Google ve Huawei birlikte çalışmıyorlarsa; bu uygulamanın kaynağı neresi? İşte bu hususu merak ediyoruz. Bu doğrultuda Huawei tarafından bir açıklama yapılmasını bekliyoruz.

6 ay önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Huawei Search Resmi Olarak Tanıtıldı" bu yazı 20 Mayıs 2020 tarihinde saat 16:02 sularında "Cep Telefonları,Haber" kategorisinde yayınlanmış olup "Blogolik Yazar" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 4 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    Her Hakkım Saklıdır®™ Ben Bile Bulamadım :)